Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 wrzesień 2016 18:02

Weekend za pół ceny - już za 10 dni

Napisane przez AG

23 września rozpocznie się weekendowa akcja „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny” promująca turystykę krajową. Wśród 397 partnerów akcji najwięcej zgłosiło się z Małopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza.

Pilotażowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki (czytaj TUTAJ) ma na celu zachęcenie Polaków do zwiedzania Polski, poznawania jej atrakcji także poza wysokim sezonem turystycznym.

Minister Witold Bańka powiedzial o tej akcji m.in.:"Mogę śmiało powiedzieć, że będzie wyjątkową akcją i chciałbym, żeby w następnych latach stała się naszą tradycją. W 2017 roku chciałbym, żeby akcja odbyła się w kilka weekendów poza wysokim sezonem wakacyjnym. Akcja ma także charakter edukacyjny - chcemy, by Polacy wypoczywającw Polsce, poznawali ją. Polska to piękny kraj z morzem, jeziorami i górami. Warto wypoczywać w Polsce.”

Z kolei Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę, dodał: “Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie całego kraju… Chcemy, by Polacy uczyli się Polski… Wszystkim nam chodzi o zwiększenie popytu na wypoczynek w Polsce.”

Wśród 397 partnerów akcji są obiekty noclegowe (około 200), ośrodki sportowe, muzea. Na liście atrakcji, z których będzie korzystać po mocno obniżonych cenach znalazły się zarówno obiekty doskonale znane, jak i znane niewielu Polakom, m.in. dwie kopalnie soli (Bochnia i Wieliczka), dwie kopalnie złota (Złotoryja i Złoty Stok), Huta Szkła Kryształowa Julia, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, Porcelany w Wałbrzychu, Złota w Złotoryi, Edukacji Pszczółki, Azji i Pacyfiku, Łowiectwa i Jeździectwa, Muzea Wsi (Radomskiej, Mazowieckiej, Słowińskiej, Lubelskiej), Zamek w Malborku, Pałac w Łańcucie, multimedialna sala tortur na Zamku Czocha, spływ Popradem, wyprawa kajakowa meandrami rzeki Wieprz, uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej, Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend w Toruniu, Muzeum Kinematografii i Muzeum Animacji w Łodzi, Dom Matejki w Krakowie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Warunkiem do przystąpienia do akcji było zadeklarowanie rabatu 50 proc. na przynajmniej jedną z usług.
Rozkład partnerów w poszczególnych województwach wygląda w tym roku nastęoująco:
Dolnośląskie - 39
Kujawsko-Pomorskie - 30
Lubelskie - 28
Lubuskie - 7
Łódzkie - 22
Małopolskie - 51
Mazowieckie - 36
Opolskie - 13
Podkarpackie - 23
Podlaskie - 15
Pomorskie - 28
Śląskie - 27
Świętokrzyskie - 15
Warmińsko-Mazurskie - 14
Wielkopolskie - 25
Zachodniopomorskie - 23

Informacje o wszystkich partnerach akcji znaleźć na stronie internetowej projektu: http://www.polskazobaczwiecej.pl/.