Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 wrzesień 2016 10:45

POT: stawiamy na turystykę aktywną i zabytki

Napisał
Na Wdzie Na Wdzie AG

Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła założenia do planu na lata 2017-2018. W latach 2017 i 2018 POT chce skupić uwagę odbiorców na potencjale Polski jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny, w zgodzie z naturą oraz światowym trendem wellbeing.

W komuniakcie znajdujacym się na stronie POT, podkreślono, że planie zostały uwzględnione sugestie i komentarze dyrektorów ZOPOT, dotyczące możliwości wykorzystania proponowanych przez Departament Strategii tematów przewodnich na poszczególnych rynkach.

W latach 2017 i 2018 POT pokazać potencjał Polski, jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny. Kontynuowana będzie promocja Polski jako kraju o bogatym dziedzictwie kulturowym. Bogatsza będzie oferta, takich obiektów jak: zamki, pałace i dworki, znajdujące się poza granicami miast.
POT chce w najbliższcyh dwóch latach kłaść akcent na trzy główne tematy, pozostawiając miejsce na improwizację, kreatywne działania dostosowywane do potrzeb klientów i dynamicznie zmieniających się trendów w turystyce.
Te tematy to: Woda, Turystyka rowerowa i Zabytki, dwore i pałace
Jak podkreśla komunikat POT, pierwszy temat, związany ze zdrowym trybem życia (wellbeing), wypoczynkiem, relaksem (SPA&Wellness) i żywnością (EXPO Mediolan) pojawiał się działaniach promocyjnych w ostatnich kilku latach. POT chce poszerzyć go o oferty turystyki aktywnej, operając się na rzekach, jeziorach i morzu. Oprócz wody promowane będą również uzdrowiska, obiekty SPA & Wellness oraz turystyka medyczna, która będzie również tematem dedykowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej (m.in. w Rosji, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech).
Jeśli chodzi o turystykę rowerową to, POT chce ściśle powiązać promocję regionów i konkretnych miejsc w kontekście możliwości dotarcia tam właśnie na rowerze.
W najbliższych dwóch latach POT chce lepiej prezentować zamki, pałace i dwory znajdujace sie poza głownymi szlakami turystycznymi