Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

piątek, 09 wrzesień 2016 07:59

Biuro Dubai Tourism wystartowało w Warszawie

Napisane przez AG
Dana Kamber (dyrektor strategiczny) i Jessie Ling Dana Kamber (dyrektor strategiczny) i Jessie Ling materiały prasowe

Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce.

W uroczystej gali, 7 września w restauracji Villa Foksal w Warszawie, wzięło udział prawie 100 gości, odbyła się. Wśród zaproszonych byli czołowi przedstawiciele najlepszych biur podróży, dziennikarze (w tym reprezentant portalu WaszaTurystyka.pl), blogerzy i gwiazdy.

Issam Kazim, CEO DTCM, powiedział: “Polska jest kluczowym rynkiem dla Dubaju, dlatego cieszymy się, że mogliśmy otworzyć tutaj swoje przedstawicielstwo. Naszym celem i celem naszych partnerów jest pokazanie Polakom Dubaju i jego różnorodnych atrakcji w najciekawszy sposób. Chcemy także wspierać współpracujące z nami biura turystyczne. Od 2013 roku - gdy wystartowało bezpośrednie połączenie Emirates między Warszawą a Dubajem - notujemy wzrost przyjazdów Polaków do Dubaju. Zwiększeniu liczby przyjazdów do Dubaju sprzyja także zniesienie wiz dla Polaków. Z nadzieją patrzymy także na Wizz Air, który jesienią otwiera niskokosztowe połączenie między Katowicami a Dubajem. Wierzymy, że to właściwy moment, by zacząć promować Dubaj jako miejsce nie tylko dla zamożnych turystów, ale także dla tych - par, rodzin z dziećmi i seniorów - którzy wybierają bardziej budżetowe oferty.”

Dyrektor Jessie Ling dodała: “W zeszłym roku Dubaj odwiedziło 50 tysięcy Polaków. W 2016 ta liczba ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom - otwarciu czterech parków tematycznych oraz opery. Wkrótce ruszymy z kampanią, której celem będzie promocja wizerunku Dubaju jako miejsca różnorodnych atrakcji, które opierają się na kilku głównych filarach: plaży, przygodzie, rodzinie, wydarzeniach, kuchni, kulturze i biznesie. Kampania będzie skierowana do segmentu ludzi najlepiej zarabiających oraz tych z dochodami na średnim poziomie. W 2020 roku Dubaj odwiedzi ok. 20 milionów turystów.Najważneijszymi inwestycjami, które maja przyciągnąc turystów będą: kompleks rozrywkowy Dubai Parks and Resorts, którego otwarcie przewidziane jest na październik przyszłego roku, tematyczny park rozrywki Six Flags (2017 rok) Muzeum Guggenheima w Abu Dhabi (2017 rok) i nowa sztuczna wyspę – tzw. wyspę marzeń Ras Al Khaimah (2018 rok)."

Rolę rynku w Dubaju podkreslił prezes PIT, Paweł Niewiadomski, mówiąc m.in. "Turystykę z Polski do Dubaju wykreowało oczywiście wejście na nasz rynek lotniczych Emirates. Z roku na rok widoczne są w statystykach wzrosty popularności tego kierunku. Dubaj wchodzi do oferty polskich touroperatorów jako alternatywa dla popularnych kierunków, które obecnie przeżywają problemy. Kierunek ten ma duży potencjał w segmencie wypoczynku, rynku rejsów wycieczkowych, a także MICE."