Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

środa, 31 sierpień 2016 18:54

Toruń coraz popularniejszy

Napisane przez AG
Panorama Torunia Panorama Torunia AG

W ubiegłym roku miasto Kopernika odwiedziło 2,2 mln turystów. W tym roku wynik będzie jeszcze lepszy. Około 80 proc. odwiedzających Toruń stanowią Polacy.

Szymon Wiśniewski, dyrektor ośrodka informacji turystycznej w Toruniu powiedział: “Wśród gości zagranicznych najwięcej stanowią Niemcy (30 proc.), wielu jest też Skandynawów, Hiszpanów, Brytyjczyków, Węgrów, Włochów. Oczywiście dla wycieczek najlepszy był maj, podobnie będzie na pewno w we wrześniu. Toruń na dobre zaistniał w świadomości polskich turystów, pierwsze trzy skojarzenia, to: Kopernik, pierniki, starówka toruńska. Goście zagraniczni Toruń kojarzą z: Kopernikiem, starówką toruńską i miejscem na liście światowego dziedzictwa UNESCO.”

Wśród polskich turystów przeważają goście z Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski. Dzięki autostradzie, coraz więcej jest również mieszkańców Śląska, którzy zaglądaja do miasta choćby po drodze nad morze. Warto podkreślić, że w latach 2014 i 2015 wzrost liczby turystów odwiedzających Toruń wynosił, w porównaniu do roku poprzedniego po 10 proc. W tym roku obłożenie hoteli w sezonie sięga 65 proc.

Szymon Wiśniewski dodał: “Po 11 listopada zaczyna się sezon na turystykę MICE. Mamy w Toruniu trzy duże hotele konferencyjne. Trzeba pamiętać, że dużo gości nakręcają nam imprezy masowe: zawody żużlowe Grand Prix, Bella Skywall Festival.”

Leszek Szyczewski, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu podkreślił: “Musimy robić wszystko, żeby zatrzymywać turystów na dłużej. Większość bowiem przyjeżdża tylko na kilka godzin, na dwa dni. Trzeba im zaproponowac jak najwięcej atrakcji, wspólczesnemu turyście nie wystarcza juz tylko spacer po starówce. Stąd choćby ważnym uzuepłnieniem oferty są prowadzone warsztaty lepienia pierników. Branża turystyczna jest drugim pracodawcą w mieście, w turystyce bezpośrednio pracuje ok. trzech tysięcy osób, drugie tyle pracuje pośrednio.”

Zaletą Torunia na pewno jest gastronomia. Każdy spacerujący uliczkami Starówki znajdzie lokal odpowiadający swojemu gustowi. Są lokale sieciówek, ale i doskonałe restauracje lokalne. Wielkim powodzeniem cieszy się browar “Jan Olbracht” produkujący trzy rodzaje piwa: pilsa, pszeniczne oraz piwo piernikowe (według swojego przepisu).