Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 22 sierpień 2016 11:18

POT utworzy konsorcjum turystyki aktywnej

Napisane przez AG
Na szlaku nad Białką Tatrzańską Na szlaku nad Białką Tatrzańską AG

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi zaawansowane działania służące powołaniu nowego konsorcjum turystyki aktywnej z ukierunkowaniem na wsparcie turystyki rowerowej.

Jak głosi komunikat na stronie POT, Konsorcjum będzie uzupełnianie o kolejne kluby produktowe reprezentujące pozostałe turystyczne aktywności.
Ambasadorami Konsorcjum zostali Czeław Lang (były kolarz, oragnizator Tor de Pologne) ii Krystian Herba (rowerowy zdobywca drapaczy chmur), którzy potwierdzili rownież swój udział w pracach Konsorcjum.
Konsorcjum to będzie dobrowolnym i nieformalnym zrzeszeniem podmiotów i osób, działającym samodzielnie w ramach afiliacji przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Jego zadaniem będzie wspólne wypracowanie oraz wdrożenie strategii działań, których celem jest zwiększenie zainteresowania produktami polskiej turystyki aktywnej, z ukierunkowaniem, na pierwszym etapie działania, na turystykę rowerową wśród turystów krajowych i zagranicznych.
Konsorcja produktowe dążą do wypracowania takiego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, który mobilizuje potencjał regionów i docelowo prowadzi do wzrostu konkurencyjnej przewagi i bardziej zrównoważonego rozwoju. I ten cel realizowany jest od kilku w Polskiej Organizacji Turystycznej na bazie już wcześniej stworzonych 3 konsorcjów produktowych, a teraz powoływanego nowego konsorcjum turystyki aktywnej.
Udział w Konsorcjum jest dobrowolny i wolny od wszelkich opłat, członkami mogą być podmioty i osoby, których działalność związana jest z przedmiotem i celem Konsorcjum. Warunkiem przyjęcia do Konsorcjum Turystyki Aktywnej - Rowerowej jest działalność w obszarze turystyki rowerowej lub sektorów wspierających rozwój tej aktywności, w tym także specjalizujących się w produkcji rowerów czy akcesoriów rowerowych.