Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 22 sierpień 2016 11:18

POT utworzy konsorcjum turystyki aktywnej

Napisane przez AG
Na szlaku nad Białką Tatrzańską Na szlaku nad Białką Tatrzańską AG

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi zaawansowane działania służące powołaniu nowego konsorcjum turystyki aktywnej z ukierunkowaniem na wsparcie turystyki rowerowej.

Jak głosi komunikat na stronie POT, Konsorcjum będzie uzupełnianie o kolejne kluby produktowe reprezentujące pozostałe turystyczne aktywności.
Ambasadorami Konsorcjum zostali Czeław Lang (były kolarz, oragnizator Tor de Pologne) ii Krystian Herba (rowerowy zdobywca drapaczy chmur), którzy potwierdzili rownież swój udział w pracach Konsorcjum.
Konsorcjum to będzie dobrowolnym i nieformalnym zrzeszeniem podmiotów i osób, działającym samodzielnie w ramach afiliacji przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Jego zadaniem będzie wspólne wypracowanie oraz wdrożenie strategii działań, których celem jest zwiększenie zainteresowania produktami polskiej turystyki aktywnej, z ukierunkowaniem, na pierwszym etapie działania, na turystykę rowerową wśród turystów krajowych i zagranicznych.
Konsorcja produktowe dążą do wypracowania takiego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, który mobilizuje potencjał regionów i docelowo prowadzi do wzrostu konkurencyjnej przewagi i bardziej zrównoważonego rozwoju. I ten cel realizowany jest od kilku w Polskiej Organizacji Turystycznej na bazie już wcześniej stworzonych 3 konsorcjów produktowych, a teraz powoływanego nowego konsorcjum turystyki aktywnej.
Udział w Konsorcjum jest dobrowolny i wolny od wszelkich opłat, członkami mogą być podmioty i osoby, których działalność związana jest z przedmiotem i celem Konsorcjum. Warunkiem przyjęcia do Konsorcjum Turystyki Aktywnej - Rowerowej jest działalność w obszarze turystyki rowerowej lub sektorów wspierających rozwój tej aktywności, w tym także specjalizujących się w produkcji rowerów czy akcesoriów rowerowych.