Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 12 sierpień 2016 11:53

Hulajnogi rządzą latem na Kotelnicy Białczańskiej

Napisane przez AG
Hulajnogi rządzą latem na Kotelnicy Białczańskiej AG

Stok narciarski w Białce Tatrzańskiej latem zamienia się w stok zjazdowy dla hulajnóg Monsterroller. To prawdziwy hit wśród odpoczywających latem pod Kotelnicą.

Monsterroller przypomina nieco miejską hulajnogę. Też ma dwa koła, deskę, kierownicę; nie ma siodełka. Jedank ta górska odmiana hulajnogi, służy do zjazdów po stoku narciarskim latem. Monsterroller waży 18 kilogramów, ma grubsze i większe niż wersja miejska koła oraz hydrauliczne hamulce, które pozwalają zjeżdżającemu natychmiastowe zatrzymanie się nawet na mokrej trawie.
W Białce Tatrzańskiej po krótkiej instrukcji obsługi i “treningu” na asfalcie, można wjeżdząc na górę. Monsterroller jest przyczepiany do krzesełka kolejki i razem z nami wjeżdża na górę. Stamtą zjeżdżamy w dół, na stoku znajdują się strzałki pokazujące którędy mamy jechać. Jedziemy na stojąco z lekko przygiętymi nogami. W zasadzie jazda przypomina jazdę na nartach a trochę jazdę na rowerze (jednak na stojąco). Balansujemy ciałem, kierujemy kierownicą, na zakrętach nie hamujemy. Jazda na hulajnodze górskiej jest bezpieczna, ale na wszelki wypadek zakładamy na głowe kask.
W Białce Tatrzańskiej do dyspozycji są również trójkołowe pojazdy Mountaincart i Stanleyrider. Wypożyczenie kosztuje - 40 zł/ 2,5 godz., 70 zł/5 godz.

Kto chce popatrzeć jak na Monsterrollerach jeżdżą mistrzowie, powinien przyjechać do Białki Tatrzańskiej 23 sierpnia na I Mistrzostwa Polski Cross Monster.
Przyjedzie czołówka najlepszych riderów terenowych hulajnóg Monsterroller. Zawodnicy konkurować będą w dwóch konkurencjach – drużynowy Monster Slalom oraz Zjazd na Krechę. Licząca 1300 metrów trasa Zjazdu na Krechę rozpoczyna się na samym szczycie, a kończy w sercu ośrodka – pod dolną stacją kolei nr VI. Najlepsi zostaną obdarowani cennymi nagrodami – ich pula przekracza 5.000 zł. Dodatkowo wszyscy startujący będą mieli możliwość wygrać nagrody rzeczowe.

www.crossmonster.pl