Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 sierpień 2016 15:08

W Białce wybrano Harnasia 2016

Napisane przez AG
Harnaś Roku 2016 Jan Stanuch w tańcu Harnaś Roku 2016 Jan Stanuch w tańcu AG

W ostatni weekend w Białce Tatrzańskiej odbył się XX Festyn Białczański. Impreza po raz jedenasty została zorganizowana pod Kotelnicą. Jak co roku wybrano Harnasia Roku, został nim Jan Stanuch z Zakopanego.

Festyn jest jedną z największych imprez plenerowych na Podhalu. Od roku 2006 organizowany jest na terenie coraz bardziej rozbudowującego się ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska. Jak co roku przez trzy dni - mimo próbującego przeszkadzac w sobotę deszczu - impreza zgromadziła tysiące widzów, w tym większość stanowli turyści z Białki, Bukowiny, Zakopanego i innych miejscowości regionu.
Magnesem, jak co roku, były wsytępy zespołów góralskcih, konkurs na Cepra i Ceperkę Roku i zmagania o tytuł Harnasia Roku a także występy gwiazd.
W sobotę wystąpiły Strachy na Lachy - profesjonalne wykonanie największych przebojów, duża kultura oraz Agnieszka Chylińska - błędy w wykonaniu i obraźliwe odzywki. W niedzielę gwiazdami były zespół IRA - rzetelna występ i Sylwia Grzeszczak (szaleństwo fanek w wieku gimnazjalnym). Ta ostatnia wykonawczyni jako jedyna rozdawała i to cierpliwie przez trzy kwadranse autografy.
Nocami pod sceną bawiono się przy grze zespołów Świstoki oraz The Once Band.
Za dnia gości bawiły pokazami tańca ludowego oraz piosenkami góralskimi zespoły Białcanie oraz Zyngierki Białcańskie.
Najważniejszy jednak był wybór Harnasia. W tym roku do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów: Krzysztof Blacha z Bustryku, Robert Rzepka i Jan Styrczula z Ratułowa, Janusz Gaculak z Boru i Jan Stanuch z Zakopanego

Tytuł Harnasia Roku 2016 otrzymał Jan Stanuch z Zakopanego, uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych. Wśród nagród które otrzymał znalazły się rower górski i ręczna piła spalinowa do drewna (zadeklarował od razu, że odda ją tacie, bo poprzednią zepsuł).

Przewodniczący jury, Andrzej Skupień, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan, powiedział: “Każdy z chłopaków mógł wygrać, to absolutna ekstraklasa góralska. Zdecydowała wygrana w tańcu góralskim.”

Ukoronowaniem wyborów był wspólny występ na scenie i taniec Zbójnicki prawie wszystkich Harnasiów Roku z ostatnich 15 lat.