Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 sierpień 2016 15:08

W Białce wybrano Harnasia 2016

Napisane przez AG
Harnaś Roku 2016 Jan Stanuch w tańcu Harnaś Roku 2016 Jan Stanuch w tańcu AG

W ostatni weekend w Białce Tatrzańskiej odbył się XX Festyn Białczański. Impreza po raz jedenasty została zorganizowana pod Kotelnicą. Jak co roku wybrano Harnasia Roku, został nim Jan Stanuch z Zakopanego.

Festyn jest jedną z największych imprez plenerowych na Podhalu. Od roku 2006 organizowany jest na terenie coraz bardziej rozbudowującego się ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska. Jak co roku przez trzy dni - mimo próbującego przeszkadzac w sobotę deszczu - impreza zgromadziła tysiące widzów, w tym większość stanowli turyści z Białki, Bukowiny, Zakopanego i innych miejscowości regionu.
Magnesem, jak co roku, były wsytępy zespołów góralskcih, konkurs na Cepra i Ceperkę Roku i zmagania o tytuł Harnasia Roku a także występy gwiazd.
W sobotę wystąpiły Strachy na Lachy - profesjonalne wykonanie największych przebojów, duża kultura oraz Agnieszka Chylińska - błędy w wykonaniu i obraźliwe odzywki. W niedzielę gwiazdami były zespół IRA - rzetelna występ i Sylwia Grzeszczak (szaleństwo fanek w wieku gimnazjalnym). Ta ostatnia wykonawczyni jako jedyna rozdawała i to cierpliwie przez trzy kwadranse autografy.
Nocami pod sceną bawiono się przy grze zespołów Świstoki oraz The Once Band.
Za dnia gości bawiły pokazami tańca ludowego oraz piosenkami góralskimi zespoły Białcanie oraz Zyngierki Białcańskie.
Najważniejszy jednak był wybór Harnasia. W tym roku do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów: Krzysztof Blacha z Bustryku, Robert Rzepka i Jan Styrczula z Ratułowa, Janusz Gaculak z Boru i Jan Stanuch z Zakopanego

Tytuł Harnasia Roku 2016 otrzymał Jan Stanuch z Zakopanego, uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych. Wśród nagród które otrzymał znalazły się rower górski i ręczna piła spalinowa do drewna (zadeklarował od razu, że odda ją tacie, bo poprzednią zepsuł).

Przewodniczący jury, Andrzej Skupień, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan, powiedział: “Każdy z chłopaków mógł wygrać, to absolutna ekstraklasa góralska. Zdecydowała wygrana w tańcu góralskim.”

Ukoronowaniem wyborów był wspólny występ na scenie i taniec Zbójnicki prawie wszystkich Harnasiów Roku z ostatnich 15 lat.