Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 sierpień 2016 11:36

Kolejna edycja etno-festiwalu Pannonica w Barcicach

Napisane przez AG
Kolejna edycja etno-festiwalu Pannonica w Barcicach materiały prasowe

11 koncertów, wielkie gwiazdy - warto wybrać się do Barcic na Sądecczyźnie na czwarty Pannonica Folk Festival - najbardziej ognisty festiwal na północ od Dunaju.

W tym roku, w dniach 25-27 sierpnia, do Barcic przyjadą zespoły z siedmiu krajów, w tym takie, które są ikonami gatunku, a nawet popkultury i na co dzień koncertują w prestiżowych arenach koncertowych i na najważniejszych festiwalach.

Wojciech Knapik szef festiwalu, powiedział: “Tacy artyści jak Dejan Petrović Big Band, Cambo Agusevi czy Mahala Rai Banda na południu Europy mają kultowy status gwiazd nie dający się porównać z tym jaki mają u nas rodzime gwiazdy popkultury. Ich pozycję można by porównać do tej jaką ma Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i Michał Szpak ... ale razem wzięci.”

Oprócz jedenastu energetycznych koncertów na uczestników czeka w wiosce festiwalowej wiele atrakcji. Począwszy od taniego i smacznego jedzenia, przygotowanego tak z myślą o mięsożercach jak i weganach, na zabawach tanecznych do białego rana w stodole skończywszy. Będzie także wydzielona strefa dla dzieci mieszcząca się w oryginalnej jurcie, a w niej fascynujące zabawy i animacje dla najmłodszych, w tym również teatrzyki lalkowe. Jak co roku będą cieszące się dużą popularnością warsztaty dla dorosłych m.in. taneczne, śpiewacze, bębniarskie, rękodzielnicze, plastyczne, a nawet warsztaty śmiechu. W ramach festiwalu przewidziane są także prelekcje i spotkania autorskie, degustacje wina i herbaty oraz tematyczne wędrówki terenowe, wspólnie z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Po koncertach, dla kinomaniaków i "nocnych marków" - nocne kino pod gwiazdami. Razem tych dodatkowych, niekoncertowych atrakcji będzie blisko trzydzieści. Położenie wioski festiwalowej w górach i tuż nad Popradem sprzyja różnym formom aktywności. W wiosce festiwalowej działa przez cały rok stadnina koni.
Festiwal Pannonica z każdym rokiem się rozrasta przeradzając się w spore wyzwanie logistyczne. Dla wygody gości zaplanowano większe, bardziej dostępne parkingi. Powiększone zostało też pole namiotowe i wydzielono specjalne sektory dla przyczep i camperów oraz dwa sektory tzw. „cichego pola namiotowego”, w tym jedno dla rodziców z małymi dziećmi. Dzieci na Pannonice od zawsze mają specjalne przywileje, a najważniejszy jest taki, że nie płacą za bilety (dot. dzieci do 140 cm wzrostu).

Wojciech Knapik dodał: “To celowa strategia. Małe dzieci w wiosce festiwalowej tworzą szczególną, familijna atmosferę, wywołują uśmiech i łagodzą obyczaje. Uczestnicy festiwalu Pannonica czują się dobrze w Barcicach i lubią tutaj przyjeżdżać. Festiwal mimo, że się rozrasta, ciągle jest „kompaktowy”. Dwa i pół tysiąca osób na festiwalu to grupa wciąż do opanowania, zwłaszcza, że te same twarze spotykamy co chwilę na śniadaniu, na polu namiotowym, w kolejce do pryszniców, czy pod sceną. To jeszcze jeden powód, że na festiwalu jest bezpiecznie. W wiosce festiwalowej nad Popradem nikt nie jest zupełnie anonimowy.”