Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 18 lipiec 2016 13:51

Polki rzadziej od Polaków wykupują ubezpieczenia

Napisane przez MG
Polki rzadziej od Polaków wykupują ubezpieczenia AG

Tylko 42 proc. Polek wyjeżdżających na wakacje wykupuje ubezpieczenia turystyczne.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przez instytut IMAS, kobiety rzadziej podróżują za granicę niż mężczyźni. W ostatnich 10 latach aż 25 proc. ankietowanych pań nie spędziło wakacji poza Polską. Odsetek mężczyzn, którzy nie byli za granicą w tym okresie, to zaledwie 17 proc.

Kobiety i mężczyźni różnią się także w swoich preferencjach co do długości wyjazdów. Podczas gdy panie wolą wakacje tygodniowe i dziesięciodniowe, mężczyźni chętniej wyjeżdżają na dwa tygodnie lub dłużej.
Choć kobiety wolą krótsze wyjazdy, to chcą je przeżywać bardziej intensywnie. Polki są mocniej niż mężczyźni nastawione na nowe doznania. Podczas podróży 40 proc. kobiet chce się czegoś nauczyć i doświadczyć odmiany od codzienności. Dla kontrastu mężczyźni postrzegają wakacyjny wyjazd przede wszystkim jako nagrodę dla siebie. W badaniu TU Europa deklaruje to 34 proc. panów. Myśląc o wyjazdach wakacyjnych 75 proc. pytanych Polek przeżywa ekscytację. Mężczyźni są bardziej powściągliwi – tylko 66 proc. deklaruje tak intensywne emocje.

Panie częściej odczuwają lęk przed wyjazdami, choć różnica nie jest aż tak wielka – deklaruje to 11 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn. Główne obawy Polek dotyczą lotów samolotem, niedogodności podróży, wypadków czy kradzieży. Częściej niż mężczyźni obawiają się barier językowych.
W tym kontekście ciekawy jest fakt, że kobiety rzadziej wykupują ubezpieczenia turystyczne. W przypadku samodzielnie planowanych wyjazdów ubezpiecza się 42 proc. z nich, podczas gdy robi to aż 50 proc. mężczyzn. Panowie częściej decydują się też na dodatkowe ubezpieczenie na wakacjach organizowanych przez biura podróży – deklaruje to ponad połowa z nich. Jednocześnie tylko 35 proc. pań wykupuje nadprogramową ochronę.

Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa, skomentował: “Z badania wyłania się obraz kobiet, które podczas wyjazdów bardziej niż mężczyźni interesują motywy poznawcze i przeżycia, nie zwykły odpoczynek. Wolą spędzać wakacje intensywniej niż panowie. Towarzyszy im więcej emocji, ale też obaw. Tym bardziej powinny więc pomyśleć o ubezpieczeniu, aby spędzić urlop spokojnie i nie martwić się nagłymi wypadkami.”

Kobiety chętniej niż mężczyźni wyjeżdżają z rodziną lub partnerem. Mężczyźni natomiast wolą podróżować z przyjaciółmi lub samotnie. Wyjazd w pojedynkę deklaruje aż 20 proc. panów, a tylko 11 proc. pań. Męska samodzielność jest widoczna również w przygotowaniach podróży – częściej niż kobiety organizują oni wyjazdy na własną rękę.
Bez względu na płeć, 90 proc. podróżujących Polaków stara się do wyjazdu przygotować, choć zdecydowana większość robi to tylko częściowo, zostawiając sobie miejsce na spontaniczność w podróży. Jedynie co dziesiąty ankietowany zostawia wszystko przypadkowi – są to raczej mężczyźni (13 proc. z nich).