Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 18 lipiec 2016 13:51

Polki rzadziej od Polaków wykupują ubezpieczenia

Napisane przez MG
Polki rzadziej od Polaków wykupują ubezpieczenia AG

Tylko 42 proc. Polek wyjeżdżających na wakacje wykupuje ubezpieczenia turystyczne.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przez instytut IMAS, kobiety rzadziej podróżują za granicę niż mężczyźni. W ostatnich 10 latach aż 25 proc. ankietowanych pań nie spędziło wakacji poza Polską. Odsetek mężczyzn, którzy nie byli za granicą w tym okresie, to zaledwie 17 proc.

Kobiety i mężczyźni różnią się także w swoich preferencjach co do długości wyjazdów. Podczas gdy panie wolą wakacje tygodniowe i dziesięciodniowe, mężczyźni chętniej wyjeżdżają na dwa tygodnie lub dłużej.
Choć kobiety wolą krótsze wyjazdy, to chcą je przeżywać bardziej intensywnie. Polki są mocniej niż mężczyźni nastawione na nowe doznania. Podczas podróży 40 proc. kobiet chce się czegoś nauczyć i doświadczyć odmiany od codzienności. Dla kontrastu mężczyźni postrzegają wakacyjny wyjazd przede wszystkim jako nagrodę dla siebie. W badaniu TU Europa deklaruje to 34 proc. panów. Myśląc o wyjazdach wakacyjnych 75 proc. pytanych Polek przeżywa ekscytację. Mężczyźni są bardziej powściągliwi – tylko 66 proc. deklaruje tak intensywne emocje.

Panie częściej odczuwają lęk przed wyjazdami, choć różnica nie jest aż tak wielka – deklaruje to 11 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn. Główne obawy Polek dotyczą lotów samolotem, niedogodności podróży, wypadków czy kradzieży. Częściej niż mężczyźni obawiają się barier językowych.
W tym kontekście ciekawy jest fakt, że kobiety rzadziej wykupują ubezpieczenia turystyczne. W przypadku samodzielnie planowanych wyjazdów ubezpiecza się 42 proc. z nich, podczas gdy robi to aż 50 proc. mężczyzn. Panowie częściej decydują się też na dodatkowe ubezpieczenie na wakacjach organizowanych przez biura podróży – deklaruje to ponad połowa z nich. Jednocześnie tylko 35 proc. pań wykupuje nadprogramową ochronę.

Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa, skomentował: “Z badania wyłania się obraz kobiet, które podczas wyjazdów bardziej niż mężczyźni interesują motywy poznawcze i przeżycia, nie zwykły odpoczynek. Wolą spędzać wakacje intensywniej niż panowie. Towarzyszy im więcej emocji, ale też obaw. Tym bardziej powinny więc pomyśleć o ubezpieczeniu, aby spędzić urlop spokojnie i nie martwić się nagłymi wypadkami.”

Kobiety chętniej niż mężczyźni wyjeżdżają z rodziną lub partnerem. Mężczyźni natomiast wolą podróżować z przyjaciółmi lub samotnie. Wyjazd w pojedynkę deklaruje aż 20 proc. panów, a tylko 11 proc. pań. Męska samodzielność jest widoczna również w przygotowaniach podróży – częściej niż kobiety organizują oni wyjazdy na własną rękę.
Bez względu na płeć, 90 proc. podróżujących Polaków stara się do wyjazdu przygotować, choć zdecydowana większość robi to tylko częściowo, zostawiając sobie miejsce na spontaniczność w podróży. Jedynie co dziesiąty ankietowany zostawia wszystko przypadkowi – są to raczej mężczyźni (13 proc. z nich).