Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 31 maj 2016 20:03

Odrobina Galicji pod Nowym Sączem

Napisane przez AG
Miasteczko Galicyjskie Miasteczko Galicyjskie AG

Brukowany rynek, ratusz z wieżą, karczma, domy rzemieślnicze wokół rynku - wystarczy udać się na rogatki Nowego Sącz, by poczuć klimat XIX-wiecznego miasteczka w Galicji.

Miasteczko Galicyjskie to rekontrukcja typowego miasteczka małopolskiego z czasów monarchii austro-węgierskiej. Większośc tutejszych budynków to rekonstrukcje obiektów z Sądecczyzny, w więkości mieszczą się lokale usługowe, wzorowane na tych, sprzed dziesiątek lat. Jest też remiza straży pożarnej - replika budynku z Lipinek.
Dodatkowym atutek jest bliskość (wystarczy przejśc przez mostek) skansenu - Sądeckiego Parku Etnograficznego.
Gościniec Galicyjski to gospoda i obiekt noclegowy.

Jak powiedziała Paulina Piotrowska, menadżer ds marketingu: “Obiekt cieszy się coraz większą popularnością. Blisko stąd nie tylko do skansenu, ale i do Nowego Sącza. Łatwo tutaj dojechać a nawet dotrzeć pieszo. W ubiegłym roku obłożenie miejsc noclegowych osiągnęło 50 proc. Odwiedza nas coraz więcej turystów zagranicznych, z Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Przyciaga ich fakt, że u nas można wygodnie się wyspać w komfortowych pokojach, dobrze zjeść w regionalnej Gospodzie Galicyjskiej oraz delektować się aromatyczną kawą i pysznymi deserami w klimatycznej Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej.”

Faktycznie, kuchnia tutejsza jest mocnym atutem Gościńca. Śniadania (m.in. żurek) potrafią postawić na nogi najbardziej znużonych zwiedzaniem i biesiadowanie gości.
Do dyspozycji turystów jest 40 miejsc noclegowych ( w budynku Ratusza i budynku Gospody). Pokoje są wpełni wyposażone, (łazienka, TV, dostęp do internetu).
To doskonałem miejsce na pobyty integracyjne, małe imprezy firmowe, konferencje, ale i na uroczystości rodzinne. Teren jest ogrodzony, parking bezpłatny.

www.miasteczkogalicyjskie.pl