Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

wtorek, 31 maj 2016 20:03

Odrobina Galicji pod Nowym Sączem

Napisane przez AG
Miasteczko Galicyjskie Miasteczko Galicyjskie AG

Brukowany rynek, ratusz z wieżą, karczma, domy rzemieślnicze wokół rynku - wystarczy udać się na rogatki Nowego Sącz, by poczuć klimat XIX-wiecznego miasteczka w Galicji.

Miasteczko Galicyjskie to rekontrukcja typowego miasteczka małopolskiego z czasów monarchii austro-węgierskiej. Większośc tutejszych budynków to rekonstrukcje obiektów z Sądecczyzny, w więkości mieszczą się lokale usługowe, wzorowane na tych, sprzed dziesiątek lat. Jest też remiza straży pożarnej - replika budynku z Lipinek.
Dodatkowym atutek jest bliskość (wystarczy przejśc przez mostek) skansenu - Sądeckiego Parku Etnograficznego.
Gościniec Galicyjski to gospoda i obiekt noclegowy.

Jak powiedziała Paulina Piotrowska, menadżer ds marketingu: “Obiekt cieszy się coraz większą popularnością. Blisko stąd nie tylko do skansenu, ale i do Nowego Sącza. Łatwo tutaj dojechać a nawet dotrzeć pieszo. W ubiegłym roku obłożenie miejsc noclegowych osiągnęło 50 proc. Odwiedza nas coraz więcej turystów zagranicznych, z Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Przyciaga ich fakt, że u nas można wygodnie się wyspać w komfortowych pokojach, dobrze zjeść w regionalnej Gospodzie Galicyjskiej oraz delektować się aromatyczną kawą i pysznymi deserami w klimatycznej Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej.”

Faktycznie, kuchnia tutejsza jest mocnym atutem Gościńca. Śniadania (m.in. żurek) potrafią postawić na nogi najbardziej znużonych zwiedzaniem i biesiadowanie gości.
Do dyspozycji turystów jest 40 miejsc noclegowych ( w budynku Ratusza i budynku Gospody). Pokoje są wpełni wyposażone, (łazienka, TV, dostęp do internetu).
To doskonałem miejsce na pobyty integracyjne, małe imprezy firmowe, konferencje, ale i na uroczystości rodzinne. Teren jest ogrodzony, parking bezpłatny.

www.miasteczkogalicyjskie.pl