Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 07 maj 2016 16:33

Kaszuby zapraszają na mistrzostwa jeździeckie

Napisane przez MG
Kaszuby zapraszają na mistrzostwa jeździeckie archiwum runowo.pl

W dniach 27 -29 maja na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (Gmina Potęgowo) odbędą się IV Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie i Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Ministra Sportu i Turystyki.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat. Oceniać będą renomowani sędziowie Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy komputerów oraz fotokomórkowego pomiaru czasu na starcie i na mecie. Konkursy finałowe w trzech kategoriach jeździeckich odbędą się 29 maja (niedziela). Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Także 29 maja w godzinach 10:18:00 na uczestników mistrzostw i przybyłe rodziny czekają super atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”.
Strefa Kultury - gminne placówki kultury oraz regionalni twórcy i rękodzielnicy zaprezentują swój dorobek i potencjał twórczy. W przygotowanych warsztatach można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, będzie można zaprzyjaźnić się nawet z grupą rycerską.
Strefa Smakoszy – liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z pysznymi daniami regionalnymi od kaszubskiego smalczyku przez swojski chleb i okraszane pierogi, po ciasta prosto z domowej blachy. Nie zabraknie ekologicznych konfitur, gęsich pasztetów czy mięsiw z domowej wędzarni .
Wioska Fantazji i Sportu – strefa dla dzieci z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, konkurencjami sportowymi oraz konkursami z nagrodami i zabawami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team
Artystyczna Scena Pikniku – występy zespołów wokalnych i tanecznych w repertuarze od tańców średniowiecznych, ludowych po street dance, liczne konkursy rodzinne z nagrodami, a gościem specjalnym będzie Natalia Kubica, uczestniczka programu TVN You Can Dance 2016.
Strefa Wystawców i Edukacji – promocja trzech powiatów oraz miast Słupska, Lęborka i Bytowa, punkt informacyjny PODR, przedstawiciele Lasów Państwowych w swoich namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika.
W powszechność jeździectwa oraz rozwój obszarów wiejskich. I właśnie dlatego, w 2015 roku Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – jedyne z woj. pomorskiego - były uznane za najlepszą inicjatywę na obszarach wiejskich i zostały laureatem w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sposób na Sukces, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pod honorowym patronatem Prezydenta RP i patronatem medialnym TVP - Program 1 jako najlepsza inicjatywa na obszarach wiejskich.
www.mistrzostwa.runowo.pl