Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 kwiecień 2016 09:29

Targi Lato już w piątek

Napisane przez MG

Jutro rozpoczną się 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato. Uroczystość otwarcia Targów Lato oraz odbywających się równolegle 5. Targów Regionalia zaplanowana jest na piątek 22 kwietnia na godzinę 11.00.

Targi Lato odbędą się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. W tym roku ofertę zaprezentują przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych, biur podróży, hoteli czy pensjonatów. Obecne będą również turystyczne wydawnictwa, szlaki krajoznawcze, wodne i rowerowe. Regionem Partnerskim jest Mazowsze.

Pierwszego dnia targów odbędą się trzy spotkania dedykowane branżowym odwiedzającym. Pierwszym będzie konferencja Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „Dobre praktyki w promocji dziedzictwa kulturowego Mazowsza”, która zainauguruje specjalną edycję Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD 2016.
Organizatorem kolejnego spotkania jest magazyn Rynek Turystyczny. Redakcja wraz z przedstawicielami biur podróży, agentów i pilotów wycieczek poprowadzi debatę pt. „12 zł za godzinę, czyli ile zarabia się w turystyce?”. Tematem dyskusji będzie m.in. struktura i poziom zarobków w branży.

Trzecią propozycją jest konferencja pt. „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego”. Instytut Badań Rynku Turystycznego Travel Data, redakcja serwisu Turystyka.rp.pl dziennika Rzeczpospolita oraz organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprosili do dyskusji m.in. branżowych ekspertów, przedstawicieli instytucji państwowych, szefów największych biur podróży, agentów, firm ubezpieczeniowych i linii lotniczych. Podczas spotkania będzie mowa o ratingach, które dostarczają informacji o sytuacji finansowej i wiarygodności organizatorów turystyki w Polsce.

Dwutygodnik Wiadomości Turystyczne nagrodzi zwycięzców VIII edycji Konkursu na najlepszy produkt do komunikacji marketingowej „Róża Kolumba”.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki wraz z Almamer Szkołą Wyższą wyłonią natomiast laureata, który otrzyma Wawrzyn Polskiej Turystyki. Wyróżnienie to wręczane jest za popularyzowanie innowacji oraz wyjątkowych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które przyczyniają się do kształtowania i umacniania korzystnego wizerunku Polski w Europie i na świecie.

Po raz kolejny Jury wybierze najbardziej profesjonalne stoiska polskie oraz zagraniczne, których przedstawiciele otrzymają statuetkę „Kryształowe Słońce”. Polska Organizacja Turystyczna oraz MT Targi Polska dokonają wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Ocenie podlega nie tylko samo stoisko, ale także to, co jest na nim prezentowane. Z kolei w konkursie „Hit Lata” to odwiedzający zdecydują o wyborze najciekawszej propozycji targowej.

Sobotę i niedzielę wypełnią atrakcje skierowane do odwiedzających w różnym wieku. Przewidziane są aktywności dla dzieci i młodzieży, dorośli również znajdą wiele ciekawostek. Na targowej scenie odbędą się m.in. pokazy iluzjonisty i akrobacji rowerowych. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, a także wysłuchać inspirujących opowieści podróżników.

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.


Patronami medialnymi Targów Lato są Magazyn Turystyczny Wasze Podróże i portal branżowy WaszaTurystyka.pl (stoisko B73).
www.targilato.pl