Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 kwiecień 2016 21:01

POT: spodziewamy się 1,2 mln gości na ŚDM

Napisane przez MM
Od lewej: Paweł Lewandowski (ZOPOT Berlin), Wojciech Fedyk (prezes POT), Agata Witosławska (ZOPOT Madryt), Włodzimierz Szczurek (ZOPOT Kijów) Od lewej: Paweł Lewandowski (ZOPOT Berlin), Wojciech Fedyk (prezes POT), Agata Witosławska (ZOPOT Madryt), Włodzimierz Szczurek (ZOPOT Kijów) MM

Promocja w mediach społecznościowych, wizyty studyjne dla dziennikarzy i imprezy targowe – to niektóre z działań mające za zadanie wypromować Polskę turystycznie przy okazji Światowych Dni Młodzieży. Polska Organizacja Turystyczna spodziewa się, że impreza przyciągnie 1,2 mln osób.

Polska Organizacja Turystyczna przez kilka ostatnich miesięcy koncentrowała promocję zagraniczną wokół Światowych Dni Młodzieży. Działania związane z tym wydarzeniem prowadzone będą do lipca i choć POT nie spodziewa się natychmiastowych efektów, liczy na to, że impreza zaowocuje znacznym zwiększeniem ruchu turystycznego z zagranicy.

Jak przypomniał podczas konferencji prasowej poświęconej działaniom POT związanym z promocją Światowych Dni Młodzieży Wojciech Fedyk, prezes POT, wydarzenie to zaprocentowało w Hiszpanii wpływami o wysokości 354,3 mln euro. Podobnych szacunków nie przedstawia dla rynku polskiego, liczy jednak na „konkretny efekt ekonomiczny”.

„ŚDM staje się światową marką, z którą należy powiązać właściwą komunikację. Przez ostatnie miesiące skoncentrowały się na niej nasze zagraniczne ośrodki (ZOPOT-y), które notują znaczny wzrost liczby zapytań ze strony turystów, szukających informacji o możliwości znalezienia noclegu podczas imprezy czy o dodatkowych atrakcjach.” – mówił Wojciech Fedyk. „Co prawda nie szacujemy jeszcze, w jaki sposób przełoży się to na konkretne wzrosty ruchu turystycznego, ale ZOPOT-y stale monitorują ekwiwalent reklamowy będący efektem działań marketingowych prowadzonych wokół ŚDM” – dodał.

Według Wojciecha Fedyka, efekt ekonomiczny związany z ŚDM będzie odroczony w czasie, jednak ponieważ grupą docelową tego wydarzenia są ludzie młodzi, Polska ma szansę zyskać nowych, cennych ambasadorów marki, którzy będą do nas wracali w przyszłości. Liczy też na to, że pozytywny oddźwięk w mediach związany z imprezą wspomoże budowany przez POT turystyczny wizerunek Polski za granicą.

Działania ZOPOT-ów dotyczą przede wszystkim tych rynków, z których spodziewamy się najwięcej przyjezdnych. Według danych z komitetu organizacyjnego, na ŚDM zapisało się już 584 702 pielgrzymów ze 179 krajów. W tym ponad 78 tysięcy z Włoch, 38 tysięcy z Francji, 220 500 z USA, 18 tysięcy z Niemiec, 13 tysięcy z Brazylii i ponad 9 tysięcy z Ukrainy.

Wojciech Fedyk zapewnia, że działania prowadzone przez ZOPOT-y są profilowane pod specyfikę i potrzeby konkretnych rynków i choć dają się podzielić na podobne kategorie, to wykorzystują odmienne narzędzia. Są to przede wszystkim: podróże studyjne dziennikarzy, reklamy outdoorowe i medialne, imprezy targowe, konferencje prasowe i media społecznościowe.

Te ostatnie POT wykorzystuje również w centralnie prowadzonej kampanii globalnej, opartej na hashtagu #sharePoland. Jest to konkurs zdjęć, których autorzy, zwiedzający Polskę przy okazji ŚDM, dzielą się ze znajomymi swoimi wrażeniami z pobytu. Wyselekcjonowane zdjęcia trafiają na oddzielny landing page. Autorzy najlepszych zdjęć, wyróżnionych na podstawie głosowania internautów, wygrają kilkudniowy pobyt w Polsce oraz nagrody rzeczowe. Kampania prowadzona jest przede wszystkim w państwach z największą liczbą rejestracji pielgrzymów na ŚDM: Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech i USA. Konkurs przeprowadzony zostanie między 18 lipca a 7 sierpnia 2016.

POT zapewnia również, na czas ŚDM, wykorzystanie Infolinii Turystycznej, która ma zapewnić pomoc turystom, pełnić funkcję telefonu bezpieczeństwa oraz dostarczać informacji o zabytkach i atrakcjach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz bazie noclegowej i gastronomicznej. Infolinia jest czynna codziennie (wyłączając święta ustawowo wolne od pracy) w godzinach 8.00-18.00, od 1 czerwca do 30 września w godzinach 8.00-20.00. Jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i niemieckim, na okres Światowych Dni Młodzieży zostanie zatrudniony dodatkowy konsultant władający językiem włoskim i/lub hiszpańskim.