Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 10 kwiecień 2016 21:25

Gastronomiczno-hotelarskie targowanie

Napisane przez AG
Gastronomiczno-hotelarskie targowanie AG

EuroGastro to największe w Polsce targi dla branży hotelarsko-gastronomicznej. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – jubileusze rządzą się swoimi prawami, a EuroGastro odbywały się już po raz 20.

Już rozpoczęcie było inne. Jak podkreśliła właśnie podczas otwarcia, Urszula Potęga prezes MT Targi Polska, organizatora targów: „Na tych targach nigdy nie było uroczystego otwarcia. Głowni bohaterowie zawsze bowiem musieli być na stoiskach i doglądać tego, co najważniejsze – ich pokazów, ich dzieł kulinarnej sztuki. W tym roku okazja jest wyjątkowa i chcieliśmy uhonorować skromnymi nagrodami, tych, którzy są z nami od początku lub co najmniej od piętnastu lat.”

Na swoje 20 urodziny impreza zaprezentowała nowe logo a wspomniani najwierniejsi wystawcy, przyjaciele organizatorów otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe albumy z przepisami i wspomnieniami z ostatnich 20 lat
W tegorocznej edyzcji EuroGastro wzięło udział udział 276 wystawców z 16 krajów: Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Jamajki, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Na szczelnie wypełnionych halach były wydzielone cztery sektory: wyposażenie sal restauracyjnych i barów, wyposażenie zaplecza kuchennego, żywność i napoje oraz kawa.
Trudno powiedzieć, który sektor cieszył się największym powodzeniem – wszystkie były tłumnie odwiedzane, na każdym stoisku w każdym sektorze cos się bez przerwy działo. Interesujący się mniej lub bardziej zapleczem kuchennym, restauracyjnym mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi, trendami, modami i nowym sprzętem oraz designem np. w naczyniach i serwisach.
Dużym powodzeniem cieszyły się także imprezy towarzyszące targom: pokazy gotowania i degustacje, a także konkursy dla kucharzy i baristów. Chef Culinary Cup, którego głównym jurorem był Jerzy Pasikowski, szef kuchni i doradca kulinarny firmy Nestlé, miały wyłonić autora najlepszego dania z użyciem fondu (esencjonalnego sosu) marki Chef.
Kucharz i restaurator Robert Sowa w konkursie Kulinarny Talent już ósmy raz wskazał zwycięzcę z grona kilkunastu młodych adeptów sztuki kulinarnej, których zadaniem będzie połączenie w konkursowym daniu dziczyzny z drobiem.
Teo Vafidis był organizatorem XI Festiwalu Kuchni Greckiej a nowością była strefa coffee village poświęcona kawie. Tomasz Obracaj, założyciel Speciality Coffee Association of Europe (Europejskie Stowarzyszenie Kawy Najwyższej Jakości) poprowadził VIII Olimpiadę Kawy.
W strefie żywności i napojów wielkim powodzeniem cieszyły się świeże mule, małe ale smaczne kawałki pizzy, gorące kremowe zupy a do popicia wina hiszpańskie, włoskie, argentyńskie, węgierskie oraz niemieckie piwa.