Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 25 marzec 2016 16:21

Festiwal wypoczynku w Gdańsku już za tydzień

Napisane przez MG

W sobotę 2 kwietnia rozpocznie się dwudniowy Free Time Festiwal – festiwal turystyki i czasu wolnego będący kontynuacją popularnych przez lata Gdańskich Targów Turystycznych.

W ubiegłym roku,pierwszą edycją odnowionej imprezy odwiedziło ponad 13 tysięcy osób. W tym roku w trzech halach będą czekały na gości różnorodne atrakcje.
W hali A odbywać się Festiwal Bike, w hali B – Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, w hali C – festiwal ogrodów. Ponadto na parkingu przy AMBEREXPO odbywać się będzie festiwal popularnych w całej Polsce food trucków.
W części ściśle turystycznej będzie można odwiedzić m.in. stoiska Środkowej Frankonii (region partnerski Festiwalu), Małopolski (Krakowa, powiatu tarnowskiego i powiatu suskiego), kujawsko-pomorskiego (Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza), pomorskiego (Kaszub, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i Sopotu), Dolnego Śląska, powiatu lidzbarskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Groningen z Holandii (partner Gdańskiej Organizacji Turystycznej podczas Festiwalu), Lasów Państwowych.

W strefie aktywności MOSiR GDAŃSK będzie promował bieganie i aktywny styl życia. Każdy, kto przyjdzie na stoisko 2. PZU Gdańsk Maratonu i przebiegnie 1 km w jak najkrótszym czasie, ma szansę wygrać jeden z 8 pakietów startowych. W strefie MOSiR-u będzie też kawałek gdańskiej plaży, żeby się zrelaksować, i żeby sprawdzić swoje siły w konkursach i sportach plażowych.
Atrakcją będzie też prezentacja tradycyjnego żeglarstwa i szkolenia młodzieży, realizowanych na pokładzie flagowej jednostki Miasta Gdańska STS Generał Zaruski. Dla rodzin z dziećmi – możliwość udziału w „Olimpiadzie żeglarskiej”, obejmującej sześć dyscyplin. W specjalnie zaaranżowanej strefie żeglarskiej Marina Gdańsk będzie promowała miejskie przystanie jachtowe – wyróżnione certyfikatem Błękitnej Flagi, Program Ożywienia Dróg Wodnych, wypożyczalnię sprzętu wodnego - kajaków i rowerów wodnych, stand up paddle (SUP), a także wydarzania i imprezy żeglarskie.
Z kolei MRKS GDAŃSK będzie promował kajaki i smocze łodzie, łucznictwo.
W tej strefie każdy, kto lubi jakąkolwiek aktywność, znajdzie coś dla siebie. Będzie więc można pograć w piłkarzyki, obejrzeć pokazy karate tradycyjnego, treningu funkcjonalnego, zajęcia fitness, skorzystać z masażu. Dla dzieci będą animacje na łódce Optimist i kajaku oraz kącik zabaw z malowaniem twarzy, mini-siatkówka, zabawy w gry planszowe i puzzle. Bądą także: bieg na orientację w hali, pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów, nauka wykonywania salta, konkursy z nagrodami.

W czasie Festiwalu będzie można zapisać się na imprezy biegowe, rowerowe, triathlonowe oraz kajakowe (2. PZU Maraton Gdańsk, AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, Ogólnopolski Maraton Rowerowy Kaszebe Runda, XIV Ogólnopolski Cross Kajakowy o Błękitną Wstęgę Jezior Raduńskich).
W specjalnie przygotowanym na hali basenie odbywać się będą szkolenia, zawody oraz pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Grupa Umpa Umpa Tribe of The Polsih Freestyle Paddlers zaprezentuje freestyle kajakowy - dyscyplinę kajakarstwa górskiego, w której zawodnicy wykonują widowiskowe ewolucje, jak salto czy powietrzna śruba. Prezentacja cyklu zawodów Polish Kayak Games 2016 w niezwykłej oprawie muzycznej trójmiejskich DJ-ów, dopingujących w pokazach i ewolucjach czołówkę polskich freestylowych kajakarzy.
Do odwiedzenia swoich placówek zachęcać będą m.in.: Centrum Hewelianum , Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Faktoria z Pruszcza Gdańskiego.

Bike Festiwal to promująca zdrowy, rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży.
Nowością tegorocznej edycji będą premiery i prezentacje nietypowych pojazdów, takich jak velomobil, rowery poziome, rowery transportowe czy rowerowe kampery oraz spotkania z ich konstruktorami.
W ramach BIKE Festiwalu odbędzie salon E-MOBILITY EXPO – tu na specjalnie przygotowanym torze testowym, będzie można wypróbować pojazdy elektryczne: rowery, hulajnogi, skutery czy deskorolki. Firmy motoryzacyjne zaprezentują samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń: testy sprzętu, otwarte treningi spinningowe, szkolenia pierwszej pomocy oraz mycia i pielęgnacji rowerów.