Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

piątek, 04 marzec 2016 18:52

Nowy minister od turystyki - Dawid Lasek

Napisane przez AG
Dawid Lasek Dawid Lasek archiwum karpackihoryzont

Wiceprezes zarządu Euroregionu Karpackiego, Dawid Lasek będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, potwierdzają to źródła WaszejTurystyki.pl.

Wygląda na to, że zamieszanie w polskiej turystyce powoli się kończy. Wczoraj informowaliśmy, że powstał wreszcie zespół, którym ma ocenić kandydatów na prezesa POT (czyt. Oni ocenią kandydatów na prezesa POT). Jest nadzieja więc, że niedługo Polska Organizacja Turystyczna będzie miała nowego szefa.
Od 1 marca nowym dyrektorem Departamentu Turystyki w MSiT jest Joanna Jędrzejewska Debortoli. Brakuje więc podsekretarza, który zastąpi Dorotę Dulińską.
Najwyższy czas, żeby ktoś objął to stanowisko. Spraw do załatwienia w polskiej turystyce jest mnóstwo, o czym WaszaTurystyka.pl wielokrotnie pisała: utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, nowa ustawa o POT, nowa ustawa o usługach turystycznych, walka z szarą strefą, problemy hotelarzy, podatki w turystyce... O wielu ważnych dla branży sprawach, choćby o konieczności opracowania polityki turystycznej, mówili uczestnicy debaty redakcyjnej WaszejTurystyki.pl (czyt. Polsce potrzebna jest turystyka turystyczna)
Dawid Lasek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również nauki społeczne na Uniwersytecie Śląskim.
Urodził się w 1975 roku, od piętnastu lat pracuje w Euroregionie Karpackim, od dziewięciu jest jego wiceprezesem. Wcześnie współpracował z Uniwersytetem Papieskim w Krakowie.
W Euroregionie m.in. zajmował się budową marki Carpathia oraz promowaniem produktu Carpathia na rynku szwajcarskim, organizacją cyklicznego Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy,