Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 21 styczeń 2014 14:54

Najpopularniejsze kierunki na ferie według e-podróżnika

Napisane przez AG

Największą popularnością wśród pytających o połączenia komunikacyjne na terenie Polski pomiędzy 18 stycznia a 2 marca cieszyło się Zakopane

Prawie 500 000 zapytań o dogodne połączenia komunikacyjne w czasie ferii zimowych zanotowała wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dużą popularnością niezależnie od sezonu cieszy się Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Zakopane.
To właśnie te miasta najchętniej odwiedzą turyści w czasie ferii, pomiędzy 18 stycznia i 2 marca br. Stolica Tatr – Zakopane nadal pozostaje najpopularniejszym ośrodkiem zimowym w Polsce.
Z pomocy wyszukiwarki e-podróżnik.pl miesięcznie korzysta ponad 4 miliony użytkowników, którzy poszukują dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej. e-podróżnik.pl sprawdził najczęściej wyszukiwane kierunki w czasie ferii zimowych. Na podstawie prawie 500 000 zapytań dotyczących terminów od 18 stycznia do 2 marca br., wyszukiwarka przygotowała prognozę dotyczącą miejsc, w których Polacy spędzą najbliższe ferie.

Andrzej Soroczyński, prezes Teroplan S.A, do którego należy wyszukiwarka e-podróznik.pl skomentował: „Jednymi z najczęściej wyszukiwanych miast w sezonie ferii zimowych są Kraków i Zakopane. Wyprzedziła je jedynie Warszawa, która niezależnie od sezonu stanowi ważny punkt komunikacyjny. Za tymi trzema miastami plasują się duże aglomeracje, takie jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Katowice. Wysoka pozycja Zakopanego pokazuje, że pasażerowie mimo niepewnych warunków pogodowych uznali, że ferie najlepiej spędzić aktywnie, jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej właśnie w polskich górach."

Zakopane było najczęściej wyszukiwanym miastem docelowym przez mieszkańców Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Kolejną górską miejscowością, do której połączeń szukali użytkownicy e-podróżnik.pl była Krynica Zdrój. Mieszkańcy Wrocławia na czas ferii poszukiwali połączeń m.in. do Karpacza. Innymi popularnymi kierunkami są Busko Zdrój, Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój.