Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 styczeń 2014 14:54

Najpopularniejsze kierunki na ferie według e-podróżnika

Napisane przez AG

Największą popularnością wśród pytających o połączenia komunikacyjne na terenie Polski pomiędzy 18 stycznia a 2 marca cieszyło się Zakopane

Prawie 500 000 zapytań o dogodne połączenia komunikacyjne w czasie ferii zimowych zanotowała wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dużą popularnością niezależnie od sezonu cieszy się Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Zakopane.
To właśnie te miasta najchętniej odwiedzą turyści w czasie ferii, pomiędzy 18 stycznia i 2 marca br. Stolica Tatr – Zakopane nadal pozostaje najpopularniejszym ośrodkiem zimowym w Polsce.
Z pomocy wyszukiwarki e-podróżnik.pl miesięcznie korzysta ponad 4 miliony użytkowników, którzy poszukują dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej. e-podróżnik.pl sprawdził najczęściej wyszukiwane kierunki w czasie ferii zimowych. Na podstawie prawie 500 000 zapytań dotyczących terminów od 18 stycznia do 2 marca br., wyszukiwarka przygotowała prognozę dotyczącą miejsc, w których Polacy spędzą najbliższe ferie.

Andrzej Soroczyński, prezes Teroplan S.A, do którego należy wyszukiwarka e-podróznik.pl skomentował: „Jednymi z najczęściej wyszukiwanych miast w sezonie ferii zimowych są Kraków i Zakopane. Wyprzedziła je jedynie Warszawa, która niezależnie od sezonu stanowi ważny punkt komunikacyjny. Za tymi trzema miastami plasują się duże aglomeracje, takie jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Katowice. Wysoka pozycja Zakopanego pokazuje, że pasażerowie mimo niepewnych warunków pogodowych uznali, że ferie najlepiej spędzić aktywnie, jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej właśnie w polskich górach."

Zakopane było najczęściej wyszukiwanym miastem docelowym przez mieszkańców Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Kolejną górską miejscowością, do której połączeń szukali użytkownicy e-podróżnik.pl była Krynica Zdrój. Mieszkańcy Wrocławia na czas ferii poszukiwali połączeń m.in. do Karpacza. Innymi popularnymi kierunkami są Busko Zdrój, Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój.