Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 16 styczeń 2014 15:24

e-podróżnik miał rekordowy rok

Napisane przez AG

10 milionów obrotu, 250 000 sprzedanych biletów autobusowych, wprowadzenie nowej aplikacji mobilnej – rok 2013 był dla e-podróżnik bardzo udany.

2013 roku za pośrednictwem wyszukiwarki e-podróżnik.pl pasażerowie zakupili aż 250 tysięcy biletów autobusowych. Tylko na transakcjach sprzedaży wyszukiwarka zanotowała obrót w wysokości 10 milionów złotych. Jest to bardzo optymistyczny wynik ponieważ wartości rynku sprzedaży biletów online w Polsce według szacunków e-podróżnik.pl wynosi 40 milionów złotych.
e-podróżnik.pl internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej w 2013 roku wprowadziła system wyszukiwania „od adresu do adresu", uruchomiła aplikację mobilną na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz rozwinęła sieć punktów stacjonarnej sprzedaży biletów.
Warto wspomnieć, że dzięki systemowi door to door klienci mogą zaplanować całą podróż od punktu wyjścia do punktu przeznaczenia, łącząc przejazdy komunikacją miejską i międzymiastową.
Z kolei aplikacja mobilna do projektowania podróży na system Android gromadzi informacje o komunikacji miejskiej i międzymiastowej, nawiguje podróż za pomocą komunikatów głosowych oraz udostępnia mapy i plany.W ciągu trzech pierwszych tygodni po uruchomieniu, została pobrana przez użytkowników 26 tysięcy razy.

Jak skomentował dla serwisu Newseria biznes, prezes zarządu Teroplan S.A., Andrzej Soroczyński: „Wszystkie nowe rozwiązania wdrożone przez e-podróżnik.pl w 2013 roku mają spełnić potrzeby pasażerów. Wyszukiwarka e-podróżnik.pl rozpoczęła rewolucję w planowaniu podróży zarówno w Sieci jaki i poza nią. W roku 2014 mamy zamiar kontynuować rozwój naszych usług i z pewnością zaproponujemy pasażerom kolejne innowacje, które sprawią, że podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze."
W roku 2013 e-podróżnik.pl odpowiedział na 71 milionów zapytań podróżujących. Wyszukiwarka udostępnia rozkłady jazdy prawie 600 przewoźników kolejowych i autobusowych oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku oraz miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.