Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

czwartek, 03 grudzień 2015 08:37

Nowy minister od turystyki - Dorota Dulińska

Napisane przez AG
Dorota Dulińska Dorota Dulińska AG

Dorota Dulińska mogąca się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w hotelarstwie, od czwartku jest podsekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki odpowiedzialnym za turystykę.

Uczyła się i studiowała a także rozpoczęła pracę w hotelarstwie we Francji. Studiowała w Académie de Paris oraz na Sorbonie. Poza cywilizacją francuską, turystyką i rekreacją, kształciła się również z zarządzania i marketingu.

Pracowała na różnych szczeblach hotelarstwa. Jak podkreśliła w rozmowie z przedstawicielem Waszej Turystyki.pl: "Żeby dobrze poznać turystykę od podszewki, trzeba popracować na różnych stanowiskach. Mnie zdarzyło się całymi nocami siedzieć na recepcji hotelowej, obsługiwać gości wielkich i męczących, pracować w codziennych warunkach i na wielkiej imprezie, jaką były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Francji."

W Polsce Dorota Dulińska pracowała w Grupie Accor, m.in. odpowiadała za hotele ibis oraz za kontakty z touroperatorami oraz innymi firmami.

Nowa minister nie chciała jeszcze zdradzać swojej wizji funkcjonowania jej departamentu, ale w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl podkreśliła: "Mam wizję i niedługo ją przedstawię. Nie boję się ciężkiej pracy, turystyka zawsze byłą moją pasją i zdaję sobie sprawę, że praca w turystyce trwa prawie całą dobę. Chciałabym, że by wszyscy w turystyce ściślej współpracowali ze sobą. Będę na pewno pomagała polskim przedsiębiorcom. Zależy mi także na jeszcze lepszym promowaniu turystycznym Polski."

Jako pierwszy o mianowaniu Doroty Duliskiej na stanowisko podsekretarza stanu, powiadomił minister sportu i turystyki Witold Bańka, przemawiając podczas Gali Polskiej Organizacji Turystycznej "Złote Loga POT".