Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 03 grudzień 2015 08:37

Nowy minister od turystyki - Dorota Dulińska

Napisane przez AG
Dorota Dulińska Dorota Dulińska AG

Dorota Dulińska mogąca się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w hotelarstwie, od czwartku jest podsekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki odpowiedzialnym za turystykę.

Uczyła się i studiowała a także rozpoczęła pracę w hotelarstwie we Francji. Studiowała w Académie de Paris oraz na Sorbonie. Poza cywilizacją francuską, turystyką i rekreacją, kształciła się również z zarządzania i marketingu.

Pracowała na różnych szczeblach hotelarstwa. Jak podkreśliła w rozmowie z przedstawicielem Waszej Turystyki.pl: "Żeby dobrze poznać turystykę od podszewki, trzeba popracować na różnych stanowiskach. Mnie zdarzyło się całymi nocami siedzieć na recepcji hotelowej, obsługiwać gości wielkich i męczących, pracować w codziennych warunkach i na wielkiej imprezie, jaką były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Francji."

W Polsce Dorota Dulińska pracowała w Grupie Accor, m.in. odpowiadała za hotele ibis oraz za kontakty z touroperatorami oraz innymi firmami.

Nowa minister nie chciała jeszcze zdradzać swojej wizji funkcjonowania jej departamentu, ale w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl podkreśliła: "Mam wizję i niedługo ją przedstawię. Nie boję się ciężkiej pracy, turystyka zawsze byłą moją pasją i zdaję sobie sprawę, że praca w turystyce trwa prawie całą dobę. Chciałabym, że by wszyscy w turystyce ściślej współpracowali ze sobą. Będę na pewno pomagała polskim przedsiębiorcom. Zależy mi także na jeszcze lepszym promowaniu turystycznym Polski."

Jako pierwszy o mianowaniu Doroty Duliskiej na stanowisko podsekretarza stanu, powiadomił minister sportu i turystyki Witold Bańka, przemawiając podczas Gali Polskiej Organizacji Turystycznej "Złote Loga POT".