Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 styczeń 2014 13:58

Wołomin dostał pieniądze na szlaki nad Liwcem

Napisane przez AG
mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska oraz starosta Piotr Uściński mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska oraz starosta Piotr Uściński archiwum Starostwa Wołomin

Starosta Wołomiński Piotr Uściński i przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego podpisali dziś umowę na ponad 466 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych projektu realizowanego przez powiat wołomiński.

Starostwo wytyczy i oznakuje ok. 110 km szlaku, wybuduje drewniane wiaty w dolinie rzeki Liwiec, a także wyznaczy trasy dla narciarzy - biegaczy i w ten sposób zamieni istniejące w obszarze Liwca atrakcje turystyczne w kompletny produkt turystyczny.
Starostwo Powiatowe w Wołominie rozbuduje dzięki m.in. pozyskanym pieniądzom unijnym sieć szlaków pieszych i rowerowych w gminie Jadów na terenach o unikalnych walorach przyrodniczych. W projekcie założono budowę 15 osobowych wiat turystycznych wraz ze stojakami na rowery i koszami na śmieci, tablicami i dodatkowymi urządzenia edukacyjnymi typu „śladami zwierząt, co ze mnie wyrośnie?. Starostwo Powiatowe w Wołominie wyda przewodnik po dolinie rzeki Liwiec wraz z mapą i zaznaczonymi atrakcjami oraz odrębną mapę turystyczną – i co ważne także dla lokalnych przedsiębiorców - z zaznaczonymi miejscami noclegowymi i lokalną gastronomią. Dodatkowo Starostwo zleci stworzenie innowacyjnej aplikacji na telefony komórkowe, dzięki której będzie można śledzić przebieg trasy szlaku za pomocą GPS . Dzięki aplikacji turysta będzie dysponował dodatkowymi opisami mijanych lokalizacji, wraz z pokonywaniem odległości i docieraniem do kolejnych ważnych miejsc na szlaku będzie miał możliwość wygenerowania takiego opisu w telefonie. Dodatkowo dostępne będą także informacje dotyczące przebytej drogi, czasu, tempa oraz odległości do kolejnych punktów orientacyjnych, gospodarstw agroturystycznych itp.

Starosta Piotr Uściński powiedział: „Dobrym efektem projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wołominie będzie poszerzenie kompleksowej oferty turystycznej dla mieszkańców powiatu wołomińskiego, węgrowskiego oraz turystów weekendowych z Warszawy. Tereny doliny rzeki Liwiec są przecież idealnym miejscem do rekreacji, a teraz będziemy mogli zaoferować dodatkowe możliwości korzystania z turystki pieszej i rowerowej oraz w sezonie zimowym ze szlaków przeznaczonych do coraz popularniejszego dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk narciarstwa biegowego."
Umowę podpisał dzisiaj starosta Piotr Uściński i przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska w obecności samorządowców.