Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 06 listopad 2015 10:26

POT - EXPO było wielkim sukcesem

Napisane przez MG
POT - EXPO było wielkim sukcesem archiwum pot

Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie odwiedziło 1,7 mln gości. 80 proc. oceniło go pozytywnie.

Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: "Obecność polskiej turystyki na EXPO 2015 była kontynuacją rozpoczętej dwa lata wcześniej kampanii promocyjnej na rynku włoskim."

W ramach kampanii POT, prowadzone były we Włoszech działania w mediach - emisja spotu w kanałach telewizji włoskiej oraz promocja w Internecie (tradycyjna kampania display na wielu portalach, advertoriale, działania na FB i YouTube). W samym Mediolanie prowadzona była kampania outdoorowa: 12 tramwajów, na których pokazywano produkty promowane podczas wystawy oraz umiejscowiona na centralnej ulicy miasta Via Dante prezentacja 50. fotogramów z najpiękniejszymi widokami z Polski.

Rafał Szmytke podsumował: "Z przeprowadzonych badań wynika, że z kampanią reklamową Polski zetknął się, co czwarty badany a najlepiej zapamiętane zostały reklamy na tramwajach (27 proc.), inne reklamy zewnętrzne (27 proc.), spot telewizyjny (24 proc.) oraz reklamy w Internecie (24 proc.)."

Prezentacjępolskiej turystyki na EXPO 2015 zainaugurował w maju Tydzień Turystyki Polskiej. W tym czasie pod hasłem „Poland. Come and find all colours of life" odbyło się wiele niestandardowych działań promocyjnych, zarówno w polskim pawilonie, jaki w przestrzeni miejskiej przygotowanych przez Mazowsze, Małopolska, Podlasie, Lubelszczyzna, Dolny Śląsk oraz makroregion Polski Wschodniej, złożony z województw: Świętokrzyskiego, Podkarpackiego, Lubelskiego, Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego, tworzących Wschodni szlak Rowerowy Green Velo.

Tydzień Turystyki Polskiej był zapowiedzią kolejnych. Program wydarzeń Tygodni Regionów zawierał elementy bezpośrednio nawiązujące do projektu pawilonu polskiego, czyli sadu i jabłka. Odwiedzający zapraszani byli do Cudownej Krainy Jabłka - The Wonderland of Apple ze smacznym polskim jabłkiem w roli głównej. Od lipca do października prezentowały się w ramach wspólnego wystąpienia z Polską Organizacją Turystyczną kolejne regiony. W lipcu Polski Pawilon odwiedziło 168 739 osób. Średnio w ciągu dnia prezentację kolejnych polskich regionów oglądało ponad 12 tysięcy gości.

Z badania zrealizowanego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że spośród osób, które odwiedziły polski pawilon prawie 80 proc. oceniło go pozytywnie a co dziesiąta powiedziała, że właśnie ten najbardziej jej się podoba. Pawilon Polski znalazł się na 10 miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych. Respondentom, którzy byli na EXPO zadano także pytanie, który spośród wszystkich odwiedzanych pawilonów podobał im się najbardziej. Prawie połowa osób (47 proc.), które odwiedziły polski pawilon uznała, że jest on lepszy od pawilonów innych krajów. Pawilon gospodarza wystawy – Włoch – został uznany za najbardziej atrakcyjny przez 19 proc. badanych - warto dodać, że 96 proc. wszystkich badanych to Włosi.