Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 13 październik 2015 11:19

Zbliża się Święto Bigosu Polskiego

Napisane przez AG
Zbliża się Święto Bigosu Polskiego materiały prasowe

Już 15 listopada, w Niedrzwicy Kościelnej koło Lublina, odbędzie się 10. edycja Święta Bigosu Polskiego. To jedyne takie wydarzenie w Europie, dlatego organizatorzy zadbali o specjalną oprawę.

Święto Bigosu Polskiego zostało ustanowione po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, kiedy to unijni komisarze zabronili mieszkańcom krajów wspólnoty wielokrotnego odgrzewania potraw. Jak wiadomo jednak, to właśnie podgrzewanie jest jednym z największych tajemnic niepowtarzalnego smaku bigosu. Dlatego w obronie tego dania, zorganizowano po raz pierwszy Święto Bigosu. Wydarzenie organizowane jest w Niedrzwicy Kościelnej niedaleko Lublina, w Siedlisku Folkloru „Marzanna".

Władysław Boruch, organizator święta i właściciel Siedliska, powiedział: "Bigos jest najbardziej polskim daniem ze wszystkich specjałów naszej kuchni, dlatego zasługuje na swoje święto."

W ramach Święta odbędą się Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Gwiazd Bigosu. Swój udział w jury zapowiedzieli już m.in. Zbigniew Buczkowski, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Złotowska, Laura Łącz, ale nie zabraknie też znanych kucharzy i krytyków kulinarnych. W tym samym czasie odbędzie się też Konkurs dla szkoły gastronomicznej i restauracji, która przygotuje najsmaczniejszy bigos.
Na najlepszych czekają nagrody: złoty, srebrny i brązowy Gar oraz Nagroda Publiczności.

Boruch podkreślił: "Ostatnia nagroda jest jedną z najważniejszych. Wszystkie potrawy, z których każda jest inna, będą oceniane przez wszystkich obecnych uczestników."

Wydarzenie uświetnią również gwiazdy, wśród nich usłyszymy m.in. Izabelę Trojanowska, Monikę Jarosińską i Lidię Stanisławską.
Święto Bigosu Polskiego to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję tradycji polskiej kuchni, w szczególności bigosu oraz promocję regionu lubelskiego w oparciu o tradycje kulinarne i historyczne regionu. Organizatorem Święta jest Stowarzyszenie Miłośników Folkloru w Niedrzwicy Kościelnej oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników „Globtroter".
Nad tegoroczną edycją patronat objęli: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska", Marszałek Województwa Lubelskiego, Polska Organizacja Turystyczna i Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.