Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 24 wrzesień 2015 09:36

Pętla Żuławska – trzy razy więcej turystów

Napisane przez MG
Marina w Elblągu na szlaku Pętla Żuławska Marina w Elblągu na szlaku Pętla Żuławska AG

Liczba turystów korzystających z przystani na szlaku Wielka Pętla Żuławska wyniosłą w tym roku 103 136. W roku ubiegłym odnotowano ich 29 754.

Liczba jachtodni czyli dni cumowania jachtów w 2015 roku wyniosła 28 885, w roku ubiegłym – 18 730.
Prezes spółki Pętla Żuławska zawiadującej przystaniami na szlaku, Michał Górski zapowiedział rozbudowę szlaku. Projekt o nazwie Pętla Żuławska II zakłada rozbudowę infrastruktury na Zatoce Gdańskiej oraz Zalewie Wiślanym. Według prezesa zgłoszono 38 propozycji dotyczących budowy, modernizacji różnych obiektów służących turystyce wodnej, 23 z nich trafiło do drugiego etapu dyskusji, reszta do tzw. rezerwy. Koszt realizacji wszystkich 38 propozycji szacowany jest na 200 milionów złotych. 80 mln będzie pochodziło z zasobów Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wiceprezes spółki Stanisław Bogdan Justyński powiedział: „W tym roku osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki a trzeba pamiętać, że kończymy trudny sezon, bo niskie stany wód ograniczały w znacznym stopniu żeglugę po Kanale Elbląskim, Nogacie i Wiśle. Mniejszy ruch panował także przez remont Kanału Elbląsko-Ostródzkiego."