Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 17 wrzesień 2015 21:02

Powstał Luboński Szlak Architektury Przemysłowej

Napisane przez AG
Powstał Luboński Szlak Architektury Przemysłowej archiwum PLOT

Już 26 września pierwsi turyści będą mogli odwiedzić Luboński Szlaki Architektury Przemysłowej. Szlak jest wspólną inicjatywą Miasta Lubonia, Ośrodka Kultury w Luboniu, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz lubońskich firm do dziś funkcjonujących w dawnych fabrykach.

Turyści będą mogli zobaczyć m.in.: mierzącą ponad 300 metrów halę magazynową z 1907 roku, zaprojektowaną przez Hansa Poelziga, dawną fabrykę drożdży, nawiązującą swą architekturą do średniowiecznych zamków, zakłady przetworów ziemniaczanych, zabytkową szkołę, dworzec, osiedle robotnicze oraz Park Siewcy z charakterystycznym pomnikiem.

Jak powiedział portalowi lubon.pl, zastępca burmistrz Lubonia Mateusz Mikołajczak, powiedział: „Historia Lubonia jest nierozerwalnie związana z przemysłem. Mam nadzieję, że dzięki szlakowi ponad stuletnie fabryki staną się atrakcją turystyczną. Szczególnie, że nasze miasto jest bardzo atrakcyjnie położone nad Wartą, w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego."

Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dodał: „Wielu współczesnych turystów szuka miejsc nietuzinkowych, których nie można znaleźć w najpopularniejszych przewodnikach. Odpowiedzią na takie potrzeby jest „Luboński Szlak Architektury Przemysłowej". Warto dodać, że mógł on powstać dzięki współpracy samorządu, lokalnych instytucji i firm oraz naszej organizacji."

Z kolei pomysłodawca szlaku, Rafał Marek, skomentował: „Bardzo się cieszę, że mój pomysł aby pokazać turystom i mieszkańcom lubońskie zabytki architektury przemysłowej został zrealizowany przez obecne władze Miasta i PLOT. Podziękowania należą się też właścicielom tych obiektów, szczególnie, że część z nich nadal jest wykorzystywana w celach produkcyjnych."


Szlak będzie można zwiedzać z przewodnikiem w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10. Bilety w cenie 15 zł (normalny) lub 12 zł (ulgowy) można rezerwować drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 61 813 0072 i 500 287 325 (Ośrodek Kultury w Luboniu)..