Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 sierpień 2015 15:30

Pomorskie promuje się golfem

Napisane przez MG
Akademia golfa podcza LOTOS Polish Open Akademia golfa podcza LOTOS Polish Open materiały prasowe

W województwie pomorskim od kilkunastu lat rozrasta się golfowa infrastruktura i przybywa prestiżowych turniejów w ramach ważnych europejskich cykli. Jednym z nich był LOTOS Polish Open, który w dniach 27-29 lipca został rozegrany na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa. Do rywalizacji stanęło 93 graczy z całego świata.

Mateusz Kusznierewicz, ambasador turnieju LOTOS Polish Open 2015, powiedział: „Turniej LOTOS Polish Open jest najważniejszym wydarzeniem golfowym w Polsce. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Sierra Golf Club zlokalizowanemu na Pomorzu, który fantastycznie poradził sobie z tym zadaniem. Dzięki temu, po raz kolejny mogliśmy pokazać zagranicznym zawodnikom, że w Polsce gramy w golfa na polach na światowym poziomie."

Sierra Golf Club to nie jedyne pole golfowe na Pomorzu. W bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiasta znajdują się także inne obiekty o mistrzowskim standardzie: Postołowo Golf Club oraz Sand Valley Golf & Country Club. Początkujący gracze mogą korzystać z 9 dołkowych pól: Tokary Golf Club oraz Golf Club Zajączkowo.

Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor zarządzający PROT, podkreśliła: „Współpraca z branżą turystyczną stanowi ważny element działalności PROT. Angażowanie biznesu w działania marketingowe oraz wspólna realizacja projektów pozwala na zachowanie spójności pomiędzy strategią komunikacji regionu, a realnie funkcjonująca ofertą na rynku usług turystycznych. Nadrzędnym celem kooperacji jest jednak zwiększanie ruchu przyjazdowego mającego bezpośredni wpływ na gospodarkę turystyczną Pomorza. Bardzo ważnymi partnerami stały się dla nas również pola golfowe z którymi pracujemy nad zintegrowaną promocją i pakietyzacją oferty przyjazdowej. Jak do tej pory naszym głównym obszarem działań była Skandynawia jednak dostrzegając potencjał również innych rynków wspólnie z regionem warmińsko-mazurskim pracujemy nad zbudowaniem silnej i rozpoznawalnej destynacji golfowej zlokalizowanej w Polsce północno – wschodniej. Taka strategia marketingowa przyjęta została w związku z zapotrzebowaniem między innymi rynku brytyjskiego i irlandzkiego, który stwarza potencjał dotarcia do 4 mln aktywnych golfistów poszukujących obecnie nowych kierunków podróży."

Pod koniec 2014 roku liczba licencjonowanych graczy w Polsce wynosiła ok. 3800, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Ponad 13,5 tys. graczy z Polski posiada Zieloną Kartę - golfowe „prawo jazdy" (wzrost o ok. 1,8 tys. w porównaniu do zeszłego roku). Grono golfistów zrzeszone jest w 69 klubach, a do ich dyspozycji oddanych jest 18 pól 18-dołkowych i 19 pól 9-dołkowych, kilkadziesiąt akademii golfowych i driving range'ów.

Sebastian Magrian, prezes zarządu Sierra Golf Club, skomentował: „Od kilku lat obserwujemy, że struktura wiekowa, płciowa i pochodzeniowa golfistów zmienia się. Jeszcze 5-7 lat temu dominowali mężczyźni, często obcokrajowcy. Obecnie, wśród klubowiczów sukcesywnie wzrasta liczba kobiet, a pod względem narodowościowym – Polacy dorównali innym nacjom i niewykluczone, że wkrótce szala przechyli się na korzyść rodaków. Wyraźnie daje się także odczuć tendencję wzrostową w organizacji wydarzeń golfowych na europejskim lub nawet światowym poziomie."