Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 17 sierpień 2015 12:08

TT Warsaw 2015 – za 101 dni

Napisane przez MG

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 26-28 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Oprócz sprawdzonych elementów, takich jak sektor nowych technologii, Event Zimowy czy konkursy, organizator, firma MT Targi Polska, zapowiada nowości w programie.

Andrzej Kozłowski, wiceprezes MT Targi Polska, powiedział: „Targi TT Warsaw dysponują dużym potencjałem. To wydarzenie jest na stałe wpisane w kalendarz branży turystycznej, więc również i w tym roku zamierzamy stanąć na wysokości zadania. Cały czas rozmawiamy z wystawcami, już teraz mamy potwierdzonych przedstawicieli 35 krajów. Rozwijamy TT Warsaw i jestem przekonany, że z roku na rok widać, że podążają one zgodnie z zapotrzebowaniem branży."

Krajem Partnerskim TT Warsaw 2015 będzie Palestyna. Do tego niewielkiego bliskowschodniego kraju od lat przybywają Polacy, którzy odwiedzają zabytki Ziemi Świętej. Warto jednak pamiętać, że Palestyna to miejsce, które jest ważne dla wyznawców trzech monoteistycznych religii. Na szlaku turystycznym oprócz Jerozolimy obowiązkowa jest wizyta w Betlejem w Grocie Narodzenia i bazylice Narodzenia Pańskiego. Z kolei Hebron, uważany za jedno z najstarszych miast świata, związany jest z postaciami Abrahama i króla Dawida. Jerycho natomiast, położone 270 metrów pod poziomem morza, obfituje w liczne stanowiska archeologiczne.
Do mniej popularnych miejsc, choć wartych uwagi, należy m.in. Ramallah. Miasto to zostało założone w XVI wieku przez arabskich chrześcijan z Jemenu, a dziś mieści siedzibę władz. Kwitnie tam także życie kulturalne. Turyści poszukujący wypoczynku powinni odwiedzić Gazę, która może poszczycić się piękną śródziemnomorską plażą.
Walorami tego państwa są także smaczna kuchnia oraz różnorodne rzemiosło - od wyrobów z drewna oliwnego zdobionego m.in. macicą perłową, poprzez hafty, ceramikę czy dywany. Inne ciekawostki tego kraju będzie można poznać już w listopadzie podczas TT Warsaw.