Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

wtorek, 04 sierpień 2015 10:44

Raj dla dzieci mniejszych i dużych - park linowy w Rytrze

Napisane przez PW
Raj dla dzieci mniejszych i dużych - park linowy w Rytrze materiały prasowe

Park Linowy w Rytrze – Ablandia, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajoznawczego, nad brzegiem górskiego strumienia – Beskid Sądecki (w odległości 45 km od Krynicy i 13 km od Nowego Sącza).

Dla najmłodszych przygotowano trasę JUNIOR (od 3 lat) zabezpieczoną siatką asekurująca, z 15 przeszkodami. Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, które uatrakcyjniają zabawę dzieci.
Ilość wejść jest nielimitowana (24 zł/dzień).
Kolejna trasa to - Trasa linowa ŻÓŁTA (min. 110 cm wzrostu), trasa linowa łatwa położona na wysokości 2-4 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. W 2015 roku zastosowano bezwypięciowy system asekuracji, gwarantujący całkowite bezpieczeństwo uczestników. Uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej. Dodatkowo pod okiem instruktora dzieci mogą zjechać „tyrolką" czy bawić się w kulach wodnych.
Cena - 28 zł/dzień
Dla „starszych" dzieci są TRASY LINOWE o różnym stopniu trudności (Trasa Zielona 250 m długości; Trasa Czerwona 300 m długości).
Cena - 33 zł/ dzień
W 2016 roku planowane jest otwarcie trzeciej trasy – z jeszcze większą ilością atrakcji i trudnych przeszkód. Ponadto do dyspozycji gości są: Kule Zorbing czy trasa zjazdową PAJĘCZAK. Dla szukających już naprawdę mocnych wrażeń park proponuje BIGSWING - OGROMNE WAHADŁO. Podpiętym do specjalnych lin zostaje się wciągniętym na wysokość do 17 m, a następnie instruktor zwalnia zaczep. Na początku spada się pionowo bezwładnie, a następnie wpada w trajektorię wahadła.
Należy zastosować się do pewnych obostrzeń:
- minimalny wzrost 130cm (trasy linowe), w przypadku trasy ŻÓŁTEJ minimalny wzrost 110cm
- maksymalna waga 120 kg
- dzieci w wieku od lat 6 do 8 mogą pokonywać trasy tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci)- nie dotyczy Trasy ŻÓŁTEJ
- uczestnikom do 18 lat musi towarzyszyć dorosły opiekun.
- wymagane są buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty)

www.ablandia.pl