Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 sierpień 2015 20:09

Lato w Miasteczku Galicyjskim

Napisane przez PW
Ratusz i fragment rynku w Miasteczku Galicyjskim Ratusz i fragment rynku w Miasteczku Galicyjskim materiały prasowe

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu jest filią Sądeckiego Parku Etnograficznego a w tym miejscu przenosi nas wstecz o dziesiątki lat, na rynek i uliczki, które mają charakter małomiasteczkowej zabudowy dziewiętnastowiecznej Galicji.

Goście prócz zwiedzania mogą odwiedzić także Gospodę Galicyjska, która mieści się w budynku będącym repliką karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku. Oferuje ona gościom zasmakowanie w potrawach dawnej epoki takich jak zupa z bobu, ręcznie lepione pierogi, pieczoną jagnięcinę, wyborne polędwiczki czy kaczkę.
Pod kierownictwem nowej dyrektor Beaty Handzel Miasteczko Galicyjskie rozkwita. Prócz zmian w samym miasteczku, przygotowano ofertę wakacyjną dla gości i ich rodzin. Prócz samego pobytu i zwiedzania miasteczka oraz pobliskiego skansenu goście mogą odwiedzić pobliską Krynicę Zdrój (i spróbować tamtejszych wód leczniczych), popłynąć statkiem między pienińskimi zamkami, wybrać się na spływ tratwami po rzece Dunajec czy odkrywać szlaki Beskidu Sądeckiego. Dla najmłodszych w lecie organizowane są „półkolonie" w Ryterskim Raju, gdzie prócz wielu sportowych zajęć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzieci uczą się zjeździć na nartach w lecie - zajęcia prowadzone są na specjalnym symulatorze SkiTrain, a trening doskonalący technikę jazdy na sztucznym torze EniLift

Miasteczko zaprasza imprezy:
9 sierpnia
FESTIWAL FUNDUSZY EUROPEJSKICH"MAŁOPOLSKA MYŚLI O TOBIE"
15 sierpnia
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO (org. Gościniec Galicyjski)
30 sierpnia
VII KOCIOŁEK GALICYJSKI
13 września
NIEDZIELA W SKANSENIE
impreza etnograficzna w ramach europejskich dni dziedzictwa 2015 wieńcząca obchody jubileuszu 40-lecia SPE i inaugurująca międzynarodową konferencję skansenologiczną
30 września
GINĄCE ZAWODY W SKANSENIE
impreza edukacyjna prezentująca tradycyjne wiejskie rzemiosło i rękodzieło w atrakcyjnej formie warsztatów, pokazów i konkursów

http://www.miasteczkogalicyjskie.pl