Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 30 lipiec 2015 15:01

Czy niemiecki ubezpieczyciel podbije nasz rynek?

Napisane przez AG
Rafał Buczek Rafał Buczek materiały prasowe

Drugi co do wielkości ubezpieczyciel turystyczny w Niemczech chce zdobyć mocna pozycję na naszym rynku. Od 1 sierpnia HanseMerkur Reiseversicherung AG (HMR) oficjalnie otwiera swoje biuro handlowe w Warszawie.

HanseMerkur Reiseversicherung AG (HMR) zostało utworzone w 1977 roku. Obecnie zatrudnia ponad dwa tysiące osób., ma 20 proc. udziału w rynku niemieckim. Wartość sprzedanych ubezpieczeń turystycznych w ubiegłym roku wyniosła 163 mln euro. Firma współpracuje w Niemczech na zasadzie wyłączności z ok. tysiącem biur turystycznych a umowy bez wyłączności ma podpisane z ok. 1 500. Na rynku polskim chce rozpocząć od współpracy z małymi touroperatorami i agentami turystycznymi.

Andreas Gent, członek zarządu HanseMerkur Reiseversicherung AG, powiedział: „Dokładnie zbadaliśmy polski rynek i stwierdziliśmy, że wydatki Polaków, a co za tym idzie przychody biur podróży i organizatorów, dynamicznie rosną. Wobec rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa podczas podróży, ponad pięciu milionów polskich turystów zagranicznych, widzimy jako drugi co do wielkości niemiecki ubezpieczyciel turystyczny, doskonałe perspektywy dla tego segmentu rynku u naszego wschodniego sąsiada. Tym bardziej, że wielu naszych niemieckich partnerów na polskim rynku z sukcesem już działa. Podobnie jak na naszym rodzinnym rynku w Niemczech, nie chodzi nam w naszej działalności w Polsce o to by szybko urosnąć, ale dążyć będziemy do trwałego i rentownego wzrostu. Nasze miejsce widzimy nie jako firma oferująca tanie produkty, ale jako ubezpieczyciel z ofertą ubezpieczeń podróży wysokiej jakości, z rozwiązaniami indywidualnie dopasowanymi do potrzeb odbiorców. W Niemczech, produkty nasze są regularnie wyróżniane przez organizacje konsumenckie."

Dyrektor sprzedaży w Polsce jest Rafał Buczek. Jak podkreślił Gent: „Bez Rafała Buczaka jednak nasze wejście na polski rynek byłoby trudne do zrealizowania. Cieszymy się, że mamy po swojej stronie tego managera turystyki z krwi i kości, który dzięki swemu 15-letniemu doświadczeniu posiada doskonałą wiedzę na temat rynku. Dla nas jest to podwójna korzyść, gdyż Pan Buczak, m.in. dzięki swemu wcześniejszemu pobytowi w Hamburgu, doskonale rozmawia po niemiecku."

Rafał Buczak w latach od 1999 do 2014 pracował w biurze Neckermann Polska, m.in. na stanowisku dyrektora sprzedaży. W zespole warszawskim jako Operations Manager jest również Renata Łątka, która oprócz zadań koordynacyjnych odpowiada także za wizerunek w sieci, w tym za stronę www.hansemerkur.pl.

Rafał Buczek tak powiedział o ofercie: „Dla biur podróży i organizatorów turystyki na polskim rynku, przygotowaliśmy szeroki i klarowny wybór produktów ubezpieczeniowych, z i bez udziału własnego, skierowanych zarówno do turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi oraz grup zorganizowanych. Wybierać można spośród trzech rodzajów pakietów - podstawowego, komfortowego oraz premium, które wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Organizatorom turystyki, oferujemy dodatkowo, obowiązkowe według ustawy o usługach turystycznych, gwarancje ubezpieczeniowe mające na celu pokrycie kosztów sprowadzenia turystów do Polski lub zwrot ich wpłat na wypadek niewypłacalności lub bankructwa organizatora. W naszej ofercie znajduje się także pakiet narciarsko-sportowy, który przeznaczony jest dla turystów lubiących aktywność podczas urlopu."