Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:31

Weekend małego maszynisty w Wolsztynie

Napisane przez MG
Weekend małego maszynisty w Wolsztynie archiwum PKP Cargo

W najbliższą sobotę, 25 lipca w Parowozowni w Wolsztynie odbędzie się kolejny weekend tematyczny w ramach cyklu „Lato z parowozami" - Weekend małego maszynisty.

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco większych miłośników kolei. Tymczasem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce będzie można jak co tydzień w trakcie „Lata z parowozami" przejechać się zabytkowymi pociągami.
W najbliższy weekend zarówno na terenie Parowozowni przy ul. Fabrycznej 1, jak i na pokładzie zabytkowych maszyn, zorganizowane zostaną liczne atrakcje. O godzinie 11.00 rozpocznie się pokaz obrządzania parowozu, a między 12.00 a 14.00 będzie można przejechać się ręczną drezyną. Na dzieci, które odwiedzą w tym czasie Parowozownię Wolsztyn czekają też atrakcje w postaci konkursów, zabaw i innych animacji. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.

Retro przygoda
Z kolei w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w dniach 25-26 lipca będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9.10 i 14.00.

www.latozparowozami.pl.