Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 lipiec 2015 12:52

Podkarpackie – powstaje szlak pałaców i ogrodów

Napisane przez MG
Zamek w Krasiczynie Zamek w Krasiczynie archiwum krasiczyn.pl

Na szlaku znajdą się 32 obiekty, powszechnie znane i te mniej popularne.

Jak podał portal Nowiny24, szlak będzie podzielony na cztery trasy a znajdą się na nim zamki, pałace, ogrody i dwory szlacheckie.

Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Część z nich jest doskonale znana, jak na przykład zamki w Łańcucie czy Krasiczynie. Wśród podkarpackich pałaców i dworów znajdują się jednak obiekty mniej znane, które także zasługują na uwagę i mogą być atrakcyjne dla turystów. Otoczone są one niepowtarzalnymi parkami i ogrodami. Można tu wymienić chociażby pałacyk myśliwski w Julinie, zamek Dubiecko, dwory w Wiśniowej i Żarnowcu czy pałac w Zarzeczu. Można powiedzieć, że tworzony przez nas karpacki szlak ogrodów i domów historycznych połączy najpopularniejsze obiekty z tymi mniej znanymi, które również mogą stanowić ciekawą atrakcję turystyczną - wyjaśnia. Prace nad stworzeniem szlaku są mocno zaawansowane. Jesteśmy po wstępnych konsultacjach z gospodarzami obiektów. Trwają prace nad przewodnikiem i broszurami, które niebawem trafią do druku, a także nad stroną internetową. W tej chwili jesteśmy na etapie tłumaczeń językowych, bo większość materiałów będzie publikowana w kilku językach. Efekty tych działań będzie można zobaczyć późnym latem lub wczesną jesienią. Wtedy wystartuje strona internetowa, z której będzie można odsłuchiwać lub pobierać audioprzewodnik."