Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 16:44

Dni otwarte Śląskiego Wesołego Miasteczka

Napisane przez MG
Dni otwarte Śląskiego Wesołego Miasteczka archiwum TMR

W czasie Otwartych Dni Wesołego Miasteczka od 1 do 14 lipca można będzie zobaczyć, jakie zmiany zaszły o czasu, gdy park został przejęty przez słowacką firmę Tatry Mountain Resort.

W ostatnim miesiącu na terenie chorzowskiego lunaparku pojawił się system nawadniania zieleni, 25 skalniaków i 50 ławek. Trzy tysiące posadzonych świeżo tuj i ogromna liczba kwiatów utworzyły atmosferę gigantycznego ogrodu. A to zaledwie początek przemiany tego największego w Polsce Wesołego Miasteczka.

Paweł Cebula, dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka, powiedział: „Rozpoczęliśmy między innymi prace nad wprowadzeniem systemu identyfikacji wizualnej (kolorowe operatornie, regulaminy, strzałki, nowa obudowa skuterni), dzięki czemu goście łatwo i szybko odnajdą miejsca, w których chcą się bawić lub przebywać. Ponadto w czasie tegorocznych wakacji będą organizowane weekendy tematyczne, np. Weekend Piracki, Weekend Eksperymentów, Wybory Miss Lata czy Moto Show oraz, już tradycyjne i cieszące się rosnącą popularnością, nocne imprezy dla dorosłych, czyli Wesołe At Night, w zeszłorocznych cenach (29,90 złotych od osoby)."

Zmieniające się oblicze Wesołego Miasteczka można sprawdzić i przetestować w trakcie dni otwartych, trwających od 1 do 14 lipca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 19.00, a w weekendy od godziny 20.00 do 21.00. W tym czasie każdy za darmo skorzysta ze wszystkich dostępnych atrakcji. Co więcej, od 6 lipca chorzowski lunapark będzie czynny również w poniedziałki, i tym samym zaprasza gości przez 7 dni w tygodniu, oferując za darmo parkingi samochodowe.

W Śląskim Wesołym Miasteczku obecnie znajduje się ok. 40 obiektów, dla dorosłych i dla dzieci, w tym atrakcje ekstremalne, wodne oraz rodzinne.
Inwestorem Śląskiego Wesołego Miasteczka jest grupa Tatry Mountain Resorts, która posiada m.in. potężny słowacki aquapark – Tatralandię. TMR zamierza zainwestować w chorzowski park rozrywki co najmniej 117 milionów złotych w ciągu najbliższych 5 lat.
Więcej informacji: www.wesole-miasteczko.pl.