Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 czerwiec 2015 10:46

Algieria promuje się rzemiosłem

Napisane przez AG
Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk

Jeszcze do 13 czerwca trwa w Warszawie, na Skwerze Hoovera, Tydzień Algierskiego Rzemiosła Artystycznego.

Na stoiskach pod namiotami można obejrzeć m.in. typowe dla tego kraju sandały, biżuterię ozdobioną kamieniami szlachetnymi, porcelanę, suknie, szale, pięknie malowane puzderka, obrazy, wachlarze, plecione koszyki – wszystko to w oryginalnym algierskim stylu, wszystko zdobione lokalnymi ornamentami.

Otwierając w ubiegły piątek Tydzień, ambasador Algierii, Salah Lebdioui, powiedział m.in. „Fakt, że jest z nami na otwarciu premier Piechociński, potwierdza, że oba rządy poważnie traktują rozwój stosunków między naszymi krajami. To dobry czas na konsolidację naszych stosunków. Tydzień Rzemiosła ma pokazać warszawiakom, turystom z Polski, jak różnorodna i kolorowa, ale jednocześnie przyjazna jest Algieria. Mam tez nadzieję, że Tydzień sprawi, że Polacy zechcą do nas przyjechać..."

Minister gospodarki Janusz Piechociński, dodał: „Wszyscy wyrastamy z kultury. Szczególnie tutaj, na Karkowskim Przedmieściu, przy pomniku wieszcza Adama Mickiewicza, warto to podkreślić. My i Algierczycy jesteśmy narodami bardzo silnie rozumiejący prawdę, że naszą siła jest tożsamość i świadomość wyrastania z konkretnej kultury. Algieria jest trzecim krajem wśród państw arabskich, pod względem wymiany gospodarczej i jednocześnie drugim afrykańskim. Siłą naszych stosunków gospodarczych wynika z tego, z rozumiemy, co jest naszą wartością: zaufanie, zrozumienie, poznanie. Dzięki wystawie na Skwerze Hoovera, Warszawa pozna kulturę Algierii. Inne kraje najlepiej poznawać właśnie przez poznawanie kultury. Potem łatwiej się porozumieć."