Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 22:44

Drezynami rowerowymi po Bieszczadach

Napisane przez MG
Drezynami rowerowymi po Bieszczadach archiwum gmina Olszanica

50 drezyn rowerowych kursować będzie regularnie na kolejowej trasie nr 108, nieczynnej linii kolejowej Zagórz-Krościenko.

Bazą dla stacji rowerowych drezyn będzie dworzec w Uhercach przy skrzyżowaniu. Stąd będzie można pojechać w kierunku Zagórza albo Krościenka. Do dyspozycji turystów będzie 50 drezyn rowerowych.. Cała trasa ma 47 kilometrów długości.

Robert Petka, wicewójt gminy Olszanica: „Zależy nam na rozruszaniu koniunktury turystycznej, a Olszanica do tej pory była jedną z wielu miejscowości w Bieszczadach, która nie miała swojego wyróżnika. Pomysł wydawał się może na początku dość ryzykowny, ale my nie jesteśmy konwencjonalnym samorządem."

Gmina przejęła od PLK linię kolejową nr 108 i dwa budynki przy trasie. 47 km torów i stację w Uhercach Mineralnych przekazał w użyczenie pomysłodawcy projektu biznesmenowi Januszowi Demkowiczowi.

Podczas otwarcia stacji Demkowicz powiedział: „Naszym zamierzeniem jest, żeby cała ta linia żyła. Planujemy krótkie wycieczki, ale też 2-3 razy w tygodniu chcemy organizować wyprawy do Ustrzyk Dolnych i do Krośnienka."

Koszt przejażdżki będzie wynosił ok. ok. 100 zł ( za całą drezynę). Yrasy będą o różnej długości i stopniu trudności. Pojazd waży ok. 100 kg, platforma ma wymiary 2 na 1,8 m. Zabiera 4-5 osób: dwie z przodu pedałują, pozostali siedzą na ławeczce z tyłu. Maksymalna predkość, jaką osiąga to ok. 20 km.