Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 26 maj 2015 23:13

Święto austriackiej kultury na Próżnej

Napisane przez AG
Martin Meisel Martin Meisel AG

Jeszcze do końca tygodnia na Próżnej w lokalu Austriackiego Forum Kulturalnego działa Kawiarnia Wiedeńska. W piątek zaś rozpoczyna się „Feta na Próżnej" – dwa dni imprez z okazji 50. rocznicy powstania Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Martin Meisel, dyrektor Austriackiego Forum Kultury, powiedział: „Feta na Próżnej" to największa impreza w historii Forum. Ważnym, symbolicznym elementem naszego świętowania jest Kawiarnia Wiedeńska. Jej wystrój wzorowany jest na wiedeńskiej Cafe Central, prasa codzienna (austriacka i polska) wisi w drewnianych uchwytach. Podawana jest niej kawa Melange (z wodą i gorącym mlekiem), Kleiner Brauner i moccę a także wiedeńskie ciasta. Kawiarnia jest przez te dni symbolem otwarcia naszego na Warszawę i Polskę – drzwi mamy codziennie otwarte na ulicę Próżną. Mimo, że w ubiegłym roku Forum zorganizowało 383 imprezy w całej Polsce, to tak dużej jeszcze nie było. Będzie się wiele działo nie tylko w salach Forum, ale i na ulicy i na Placu Grzybowskim. Ważnym elementem będzie sobotnia „Heca na Próżnej". To program dla całych rodzin. Będą bańki mydlane, bumerangi i inne obiekty latające. Będą występy teatralne, malowanie na ulicy, piknik rodzinny, mini kursy języka niemieckiego dla dzieci. Wieczorem odbędzie pojedynek DJ-ów z austriackiej stacji radiowej ORF i polskiego Radia dla Ciebie. Uzupełnieniem będą warsztaty muzyczne dla najmłodszych i warsztaty hip-hopu dla dzieci. Impreza będzie trwać do późnych godzin wieczornych."