Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 maj 2015 12:28

1049 rocznica Chrztu Polski

Napisane przez RT

W dniach 22 - 24 maja Poznań uczci 1050 rocznicę przybycia z Czech do Poznania, Dobrawy przyszłej żony Mieszka I.

W tym terminie odbędzie się cykl imprez nad Wartą, na Śródce i Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Uroczystości rozpocznie zjazd wojów, kupców i rzemieślników na Ostrowie Tumskim (w najbliższy piątek).

 

W sobotę rozpocznie się VI Średniowieczny Targ Śródecki, odbędą się inscenizacje średniowieczne, pokazy wojów i rycerzy, tańców średniowiecznych, rzemiosł dawnych ginących zawodów, zręczności jazdy i walki konnej oraz wiele innych atrakcji. Kulminacją tej ważnej w naszej historii rocznicy będzie widowisko „Przybycie do Poznania Księżnej Dobrawy".

Następnym wydarzeniem będą koncerty czeskiego zespołu muzyki dawnej Calata i polskiego Stout. W kawiarence naukowej można będzie spotkać się z naukowcami i porozmawiać na temat początków chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Obejrzeć będzie można widowisko grupy węgierskiej HUN-OK i grupy czeskiej NUNTIUS REGIS. Wieczorem odbędzie się Msza Święta w Złotej Kaplicy - Requiem za Mieszka I.

Następnie odbędzie się uczta średniowieczna po zaślubinach pary książęcej i koncert grupy Tryzna grającej muzykę średniowieczną, na koniec teatr ognia.
W niedzielę ponownie spotkanie na Śródce, Ostrowie Tumskim i Moście Jordana. Dzień rozpocznie uroczysta Msza Święta w Katedrze Poznańskiej z udziałem wojów i rycerstwa, później IV Jarmark Mieszka I i VI Średniowieczny Targ Śródecki, pokazy walk, gry i zabawy plebejskie, strzelanie z łuków, konkursy z nagrodami, występy i warsztaty muzyczne grup rekonstrukcyjnych na Moście Biskupa Jordana.

Wszystko to dla uczczenia przyjazdu Dobrawy do Stolicy Polski Poznania, rozpoczęcia procesu przystąpienia Polski do cywilizacji zachodniej. Dodatkowym elementem obchodów będzie wykład 6 czerwca w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu "Mieszko I i Dobrawa jako Twórcy Państwa Polskiego".