Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 24 kwiecień 2015 10:33

W Poznaniu znów ruszają linie turystyczne

Napisane przez MG

Od 25 kwietnia znowu będzie można jeździć po stolicy Wielkopolski zabytkowymi tramwajami i autobusami.

Jak czytamy w komunikacie ZTM: "Oglądanie najpiękniejszych zakątków Poznania z okien turystycznego, zabytkowego taboru stało się już tradycją. Na ten sezon ZTM razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, MPK Poznań i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował atrakcyjne wizualnie bilety dla pasażerów linii turystycznych oraz praktyczne ulotki informacyjne. Zamieszczono w nich m.in. wiadomości o zabytkach znajdujących się przy trasach turystycznych, schematy tras turystycznych, rozkład jazdy, a także zdjęcia zabytkowych pojazdów."

Trasa turystyczna obsługiwana przez zabytkowe autobusy prowadzi z pl. Wielkopolskiego przez centrum, nad Maltę i dalej przez serce Śródki do ścisłego centrum. Tramwajowa linia turystyczna została natomiast przygotowana w dwóch wariantach. Wariant podstawowy obejmuje przejażdżkę z pl. Wielkopolskiego, przez Gwarną, Św. Marcin, pl. Wiosny Ludów, Królowej Jadwigi, rynek Wildecki, nieczynną już zajezdnię Madalińskiego, Głogowską, Fredry. Wariant rozszerzony - dwa kursy dziennie - obejmuje wjazd do zajezdni MPK przy Głogowskiej i zwiedzanie tamtejszego muzeum.

Kursy nocne będą wykonywane o godzinie 21 w następujące dni: 9 maja, 30 maja, 20 czerwca, 11 lipca, 1 sierpnia, 22 sierpnia, 12 września.
Bilety na linie turystyczne można zakupić w pojeździe.