Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 kwiecień 2015 15:54

Nowy szlak kajakowy na Orzyszy

Napisane przez MG
Nowy szlak kajakowy na Orzyszy AG

Gmina Orzysz w województwie. warmińsko-mazurskim chce w nadchodzącym sezonie turystycznym uruchomić 15-kilometrowy szlak kajakowy na rzece Orzyszy.

W rozmowie z PAP, burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski powiedział: „Do lata zostanie przygotowana 15-kilometrowa trasa kajakowa na rzece Orzyszy. Do tego czasu trasa ma być oczyszczona z wiatrołomów, miejscami rzeka zostanie pogłębiona. Niezbędne roboty wykonają miejscowe spółki pracujące w melioracji. Zamierzamy też oznaczyć trasę i opracować przewodniki."

Z kolei, również dla PAP, Roman Prusiński, organizator spływów kajakowych na Krutyni i innych rzekach, ocenił: „Sam pomysł jednak jest doskonały i jestem pewien, że znajdą się chętni na spływy tą trasą. Jeśli przybędzie w regionie kolejna trasa kajakowa, to na Krutyni może zrobi się troszkę luźniej, poza tym coraz więcej ludzi lubi aktywnie spędzać czas, niezależnie od pogody."

Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału PTTK Marian Jurak w rozmowie z PAP podkreślił: „Orzysz nie jest teraz oblegany przez gości, a sama meandrująca rzeka Orzysza w jego ocenie jest bardzo malownicza. We wsi Nowe Guty, gdzie trasa ma się kończyć, jest najpiękniejszy widok na Śniardwy."