Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 13 marzec 2015 14:14

Wielkopolska stawia na turystykę wodną

Napisane przez AG

Szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski liczy prawie 690 kilometrów długości, prowadzi przez rzeki, jeziora i kanały Wielkopolski a także fragmentarycznie przez województwa lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Ewa Przydrożny, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej powiedziała: "Wielka Pętla Wielkopolski to absolutnie topowy nasz produkt. Promujemy go drugi rok i widać efekty. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Jeszcze w roku 2012, gdy nie prowadziliśmy tak intensywnej akcji promocyjnej, odnotowano na szlaku 5 322 wodniaków. Rok później było ich już 6 930, w 2014 roku zaś – 9 239. Tak więc w dwa lata liczba korzystających ze szlaku wzrosłą o 42 proc., a tylko w ostatnim roku – o 24 proc. Wodniacy to specyficzna grupa, niezależnie czy pływają jachtami czy kajakami, i informacje wśród nich rozchodzą się bardzo szybko. Musze przyznać, szybko się do naszego projektu przyłączyły samorządy i również zaczęły budować mariny i pomosty dla kajaków. Obecnie na szlaku dysponujemy ok. 30 marinami i pomostami dla jachtów oraz 20 dla kajaków. Zresztą kajakarze stanowią bardzo silną grupę użytkowników Wielkiej Pętli Wielkopolski. Tylko na odcinku Konin – Śrem, powstało ok. 300 wypożyczalni kajaków. Co roku kajakarze organizują tzw. "Masę kajakową".
Gminy nas doceniają, szybko zauważyły, ze buda marin, pojawianie się coraz większej liczby turystów, to szansa na coraz większą promocję regionu."

W przyszłym roku przypada 1050. rocznica Chrztu Polski a więc i powstania państwa polskiego. Z tej okazji Wielkopolska Organizacja Turystyczna przygotowuje przebudowę i wielką promocję Szlaku Piastowskiego. Rada Programowa Szlaku postanowiła zostawić na szlaku tylko te obiekty, które historycznie związane są z dynastią Piastów, a więc te, które powstały do XIII wieku. A więc zniknęły z niego, np. Kolejka wąskotorowa i park dinozaurów. Prace nad nowym Szlakiem polegają na : projekcie promocji, oznakowaniu, szkoleniom dla branży i przewodników.