Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

piątek, 13 marzec 2015 14:14

Wielkopolska stawia na turystykę wodną

Napisane przez AG

Szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski liczy prawie 690 kilometrów długości, prowadzi przez rzeki, jeziora i kanały Wielkopolski a także fragmentarycznie przez województwa lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Ewa Przydrożny, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej powiedziała: "Wielka Pętla Wielkopolski to absolutnie topowy nasz produkt. Promujemy go drugi rok i widać efekty. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Jeszcze w roku 2012, gdy nie prowadziliśmy tak intensywnej akcji promocyjnej, odnotowano na szlaku 5 322 wodniaków. Rok później było ich już 6 930, w 2014 roku zaś – 9 239. Tak więc w dwa lata liczba korzystających ze szlaku wzrosłą o 42 proc., a tylko w ostatnim roku – o 24 proc. Wodniacy to specyficzna grupa, niezależnie czy pływają jachtami czy kajakami, i informacje wśród nich rozchodzą się bardzo szybko. Musze przyznać, szybko się do naszego projektu przyłączyły samorządy i również zaczęły budować mariny i pomosty dla kajaków. Obecnie na szlaku dysponujemy ok. 30 marinami i pomostami dla jachtów oraz 20 dla kajaków. Zresztą kajakarze stanowią bardzo silną grupę użytkowników Wielkiej Pętli Wielkopolski. Tylko na odcinku Konin – Śrem, powstało ok. 300 wypożyczalni kajaków. Co roku kajakarze organizują tzw. "Masę kajakową".
Gminy nas doceniają, szybko zauważyły, ze buda marin, pojawianie się coraz większej liczby turystów, to szansa na coraz większą promocję regionu."

W przyszłym roku przypada 1050. rocznica Chrztu Polski a więc i powstania państwa polskiego. Z tej okazji Wielkopolska Organizacja Turystyczna przygotowuje przebudowę i wielką promocję Szlaku Piastowskiego. Rada Programowa Szlaku postanowiła zostawić na szlaku tylko te obiekty, które historycznie związane są z dynastią Piastów, a więc te, które powstały do XIII wieku. A więc zniknęły z niego, np. Kolejka wąskotorowa i park dinozaurów. Prace nad nowym Szlakiem polegają na : projekcie promocji, oznakowaniu, szkoleniom dla branży i przewodników.