Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

wtorek, 03 marzec 2015 23:49

Wschodni Szlak Rowerowy

Napisane przez AG

Długość szlaku wynosi 1 980 km, z czego w woj. warmińsko-mazurskim - 415,9 km, podlaskim - 594,9 km, lubelskim - 353,6 km, świętokrzyskim - 195,9 km i podkarpackim - 451,1 km. Szlak ma być gotowy do grudnia 2015 roku.

Promocją całości projektu zajmuje się Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, która właśnie zaprezentowała plany promocji projektu :. 25 mln zł trafi m.in. na spoty telewizyjne, prezentacje na targach i portal internetowy.

Prezes ROT WŚ Jacek Kowalczyk, powiedział PAP: "Przed sezonem rowerowym, ukaże się spot telewizyjny promujący szlak; zdjęcia do niego już zostały nakręcone latem. Powstanie m.in. 45-sekundowy spot telewizyjny oraz pięć spotów regionalnych. "Do tego planujemy dwuminutowy film. Ponadto, województwa ustaliły, że podczas wystaw targowych będą promowały się wspólnie, pod jednym logotypem i na jednym stoisku. Debiut zaplanowaliśmy na 27 listopada na jednych z największych targach turystycznych w kraju, TT Warsaw. Pojedziemy wspólnie na jedną z największych tego typu imprez na świecie - targi ITB (Berlin), a także do Utrechtu (Holandia), ponieważ rynek Beneluksu jest rynkiem docelowym, tam turystyka rowerowa jest bardzo popularna. Wschodni Szlak Rowerowy promowany będzie także podczas Wystawy Światowej "Expo 2015" w Mediolanie. Odbędzie się to w bloku wydarzeń dla turystyki, zaplanowanym na maj przyszłego roku, czyli niedługo po inauguracji wystawy."

W ramach działań promocyjnych powstanie m.in. portal internetowy, a także 2 mln egzemplarzy przewodników, map i folderów na temat szlaku. Szlak rowerowy będzie występował pod marką "Green Velo". Logotypem jest różnokolorowa litera "w" zbudowana z elementów rowerowego łańcucha. Hasłem promocyjnym będzie "Łańcuch atrakcji". Projekt zakłada także utworzenie wzdłuż trasy 220 tzw. miejsc obsługi rowerzystów z toaletami, punktami gastronomicznymi i punktami informacyjnymi. Szlak zostanie podzielony na 12 tematycznych "królestw", np. "Dolina Bugu", "Mazury Północne" czy "Góry Świętokrzyskie". Wokół szlaku mają powstawać m.in. miejsca noclegowe czy punkty serwisowe dla rowerów. W ten sposób "Green Velo" będzie napędzał lokalną gospodarkę i rynek pracy. Całkowity koszt projektu wyniesie 274 mln zł, z czego znaczna część będzie pochodziła z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej".