Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 30 styczeń 2015 09:04

Koniec wędkarstwa turystycznego na Bałtyku?

Napisane przez MG
Koniec wędkarstwa turystycznego na Bałtyku? archiwum merlinone.pl

19 grudnia ubiegłego roku Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o rybołówstwie morskim. Między innymi zostaje podniesiona opłata za pozwolenie połowowe (z 49 zł do 3600 zł rocznie) To może oznaczać koniec wędkarstwa turystycznego.

Branża rekreacyjnego wędkarstwa morskiego na polskim wybrzeżu Bałtyku to ok. 150 jednostek proponujących tego typu usługi. Po wejściu w życie ustawy, ich działalność jest mocno zagrożona, przestaje być opłacalna. 15 stycznia zawiązał się Komitet Protestacyjny Wędkarstwa Morskiego a Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego wystosował on do Sejmu RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi apel, w którym domaga się zmian w nowej ustawie o rybołówstwie.

Paweł Szefernaker, radny województwa zachodniopomorskiego, powiedział: „Ci wszyscy, którzy organizują turystyczne rejsy na połów dorsza, które są atrakcją Wybrzeża, Pomorza Środkowego, Pomorza Zachodniego, ale także części Zatoki Gdańskiej, zgodnie z tą ustawą zostali podciągnięci pod te rybackie rygory. Przedstawiciele tej branży wskazywali, że przez podwyższenie opłat i okresy ochronne ta branża upadnie."

Uczestnicy protestu planują zablokowanie drogi w pobliżu Sławna leżącego na drodze między Gdańskiem a Szczecinem, mniej więcej w połowie polskiego wybrzeża. Podkreślają, że ustawa obejmie zakazem łowienia rekreacyjnego połowy w lipcu i sierpniu, kiedy nad morze przyjeżdża najwięcej turystów oraz, że płowy turystyczne, rekreacyjne pomagają w rozwoju turystyki nadmorskiej, dają też miejsca pracy