Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 30 styczeń 2015 09:04

Koniec wędkarstwa turystycznego na Bałtyku?

Napisane przez MG
Koniec wędkarstwa turystycznego na Bałtyku? archiwum merlinone.pl

19 grudnia ubiegłego roku Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o rybołówstwie morskim. Między innymi zostaje podniesiona opłata za pozwolenie połowowe (z 49 zł do 3600 zł rocznie) To może oznaczać koniec wędkarstwa turystycznego.

Branża rekreacyjnego wędkarstwa morskiego na polskim wybrzeżu Bałtyku to ok. 150 jednostek proponujących tego typu usługi. Po wejściu w życie ustawy, ich działalność jest mocno zagrożona, przestaje być opłacalna. 15 stycznia zawiązał się Komitet Protestacyjny Wędkarstwa Morskiego a Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego wystosował on do Sejmu RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi apel, w którym domaga się zmian w nowej ustawie o rybołówstwie.

Paweł Szefernaker, radny województwa zachodniopomorskiego, powiedział: „Ci wszyscy, którzy organizują turystyczne rejsy na połów dorsza, które są atrakcją Wybrzeża, Pomorza Środkowego, Pomorza Zachodniego, ale także części Zatoki Gdańskiej, zgodnie z tą ustawą zostali podciągnięci pod te rybackie rygory. Przedstawiciele tej branży wskazywali, że przez podwyższenie opłat i okresy ochronne ta branża upadnie."

Uczestnicy protestu planują zablokowanie drogi w pobliżu Sławna leżącego na drodze między Gdańskiem a Szczecinem, mniej więcej w połowie polskiego wybrzeża. Podkreślają, że ustawa obejmie zakazem łowienia rekreacyjnego połowy w lipcu i sierpniu, kiedy nad morze przyjeżdża najwięcej turystów oraz, że płowy turystyczne, rekreacyjne pomagają w rozwoju turystyki nadmorskiej, dają też miejsca pracy