Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 14 styczeń 2015 09:49

Kraków z nagrodą „The Best European City Trip 2015”

Napisane przez AG
Na krakowskim Wawelu Na krakowskim Wawelu AG

Po raz drugi z rzędu portal internetowy Zoover przyznał nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015" Karkowowi. Polskie miasto, e średnim wynikiem 8.8 pokonało Sewillę i Wenecję.

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas tegorocznych targów turystycznych Vakantiebeurs w Utrechcie. Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal jest jedną z wiodących, bezpłatnych i niezależnych platform dyskusyjnych dla podróżników. To kolejna nagroda dla Krakowa w Holandii w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu redakcja branżowego magazynu M!CE&Travel przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Award 2014.

Jako najlepszy kierunek roku 2015 wybrana została Austria, na podium znalazły się także Francja i Włochy.
Statuetkę dla Krakowa odebrali podczas targów przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.
Piotr Perczyński, szef sekcji politycznej i ekonomicznej Ambasady RP w Hadze powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że turyści wystawili na portalu Zoover tak wysokie oceny, zwłaszcza, że Kraków konkurował z tak wspaniałymi miastami Europy."

Dominika Szulc dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli, dodała: „Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jest konsekwencją decyzji użytkowników portalu i kryteria były niezwykle klarowne."

Z kolei Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, przyznała: „Nagroda dla miasta to także efekt konsekwentnej i systematycznej promocji Krakowa w Holandii."

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, podkreślił: „Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w ubiegłym roku podwoiła się osiągając 77 tyś. To bez wątpienia również efekt przyznani nagrody Zoovera rok temu."