Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 styczeń 2015 14:34

Dla ludzi gór - Główny Szlak Beskidu Sądeckiego wytyczony

Napisane przez AG
Widok na Tatry ze szczytu Jaworzyny Krynickiej Widok na Tatry ze szczytu Jaworzyny Krynickiej AG

Mateusz Grzegorzek i Angelika Kantor z portalu górskiego Mynaszlaku.pl ogłosili otwarcie Głównego Szlaku Beskidu Sądeckiego (GSBS) prowadzącego przez Beskid Sądecki i liczącego ok. 200 km. To drugi już projekt pasjonatów z tego portalu, po utworzonym pod koniec ubiegłego roku projekcie „Korona Ziemi Sądeckiej".

Start i punkt końcowy, szlak ma w Piwnicznej zdroju. Trasę poprowadzono innymi szlakami, ale i ścieżkami przyrodniczymi a kilka kilometrów – ścieżkami rowerowymi. Mimo, że pomija zarówno Nowy Sącz, jak i Stary Sącz, poprowadzono go przez wszystkie inne najważniejsze miejscowości Sądecczyzny (m.in. Krynicę Zdrój, Muszynę, Rytro, Szczawnicę i wspomnianą Piwniczną Zdrój.) oraz przez najważniejsze szczyty. Na trasie znalazły się cztery schroniska PTTK i chatki górskie
wytyczono wieloma szlakami, ścieżkami przyrodniczymi, a nawet ścieżkami rowerowymi, chociaż tych ostatnich jest tylko kilka kilometrów. Szlak przechodzi przez najważniejsze szczyty i miejscowości Beskidu Sądeckiego, pomija jednak takie miasta jak Nowy Sącz i Stary Sącz. Wędrowcy odwiedzą między innymi Krynicę-Zdrój, Muszynę, Rytro, Szczawnicę czy Piwniczną -Zdrój, 4 schroniska PTTK, chatki górskie i zobaczą sporo atrakcji Ziemi Sądeckiej. Zapraszamy do zapoznania się ze Szlakiem i do wspólnej zabawy w „ zdobywców".
Pomysłodawcy podkreślają, że nie istnieją żadne odznaki i że oni sami nie mogą zaproponować żadnych gratyfikacji za przejście Głównego Szlaku Beskidu Sądeckiego. Na ich portalu jednak jest zakładka „Zdobywcy", w której dokumentowane będą nazwiska tych, którzy przejdą szlak. Za początkowy termin zdobywania GSBS przyjęto 1 stycznia..
Szlak jest interesujący dla wszystkich miłośników gór, tylko w dwóch miejscach poprowadzono go na tym samym odcinku – obok Przehyby i Rytra (ok.4 km).

 

Jak podkreślił Mateusz Grzegorzek: „To jest nasz pomysł na szlak prowadzący przez Beskid Sądecki, który przechodzi przez najważniejsze miejsca w paśmie. Stworzony po to, żeby pokazać turystom piękno Ziemi Sądeckiej."

Aby przejść szlak, trzeba sięgnąć po mapy Beskidu Sądeckiego i zajrzeć na stronę www.mynaszalku.pl, zaplanować wypad i... ruszyć na szlak.