Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 październik 2014 13:51

Akcja promocyjna Pomorza Zachodniego

Napisane przez MG

Do odwiedzenia i ulokowania kapitału w tym regionie, zachęcić ma rozpoczynająca się w październiku kampania „Pomorze Zachodnie – Dobre na przyszłość". Akcja informacyjna prowadzona będzie w telewizji, radiu i Internecie, a także w środkach komunikacji i na bilbordach w największych miastach Polski.

Celem kampanii „Pomorze Zachodnie – Dobre na przyszłość" jest utrwalenie wyjątkowego wizerunku regionu. Kampania składa się z dwóch komponentów. Pierwszym z nich jest promocja walorów turystycznych i bogatej oferty turystycznej województwa, drugim zaś prezentacja szerokich możliwości otwierania i prowadzenia nowoczesnego biznesu jakie oferuje Pomorze Zachodnie
Na obszarze województwa znajduje się ponad 1.600 jezior o powierzchni powyżej 1 ha, pełnych spokojnych i urokliwych zatok. Na odwiedzających województwo miłośników wind- i kite surfingu oraz żeglarstwa czekają nowoczesne ośrodki i liczne imprezy sportowe. Nieprzeciętne walory przyrodnicze i nowoczesna infrastruktura sprawiają, iż wizyta na Pomorzu Zachodnim będzie niezapomnianą przygodą.
Wpływ na atrakcyjność Województwa dla potencjalnych inwestorów ma przede wszystkim jego znakomite położenie względem rynków europejskich oraz państw Morza Bałtyckiego i bogaty wachlarz możliwości komunikacyjnych uwzgledniający transport morski, drogowy i lotniczy. Najważniejszym celem rozwojowym ujętym w strategii rozwoju regionu są nowoczesne technologie i innowacyjność.

Jacek Wójcikowski Dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego powiedział: „Oprócz lokalizacji, która sama w sobie jest dla nas olbrzymim dobrodziejstwem, nauczyliśmy się wykorzystywać siłę wiatru i zamieniać ją na energię. Poza produkcją energii odnawialnej, na Pomorzu Zachodnim tworzymy jak najlepsze warunki dla inwestorów, którzy produkują również urządzenia na rzecz tego rodzaju energetyki."

Z województwa Zachodniopomorskiego pochodzi aż 27 proc. krajowej energii odnawialnej. Według raportu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, dzięki rozwoju tej energii w regionie, do 2020 roku może przybyć 32 tysięcy nowych miejsc pracy, zwiększając wpływy do budżetu o 74 miliardów złotych. O atrakcyjności inwestycyjnej tego regionu świadczą także rankingi, opracowywane przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, w których województwo zachodniopomorskie rokrocznie zajmuje bardzo wysoką pozycję
Linia kreatywna kampanii odwołuje się do walorów przyrodniczych regionu, nowoczesnej infrastruktury i innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarki turystycznej, które oferuje Województwo Zachodniopomorskie. Promocja potrwa od października br. do lipca 2015. Ogólnopolskie działania w telewizji, Internecie i prasie ruszają w październiku, a część wykorzystująca outdoor oraz kino przewidziana jest na początek przyszłego roku. Wyróżniającą się formą promocji regionu będzie też kampania ambientowa, w ramach której w Warszawie, Krakowie i Poznaniu szczecińscy artyści uliczni stworzą murale nawiązujące swoja stylistyką do motywów graficznych znanych z Pomorza Zachodniego. Akcja pozwoli na integrację przekazu kampanii z miejskim otoczeniem i będzie jednocześnie promocją Zachodniopomorskiej sztuki miejskiej.

Na działania promocyjne przeznaczono 8 mln złotych, a akcja była możliwa dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.