Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 02 wrzesień 2014 12:16

Polacy chętniej ubezpieczają się na wakacje

Napisane przez MG
Dubrownik w Chorwacji Dubrownik w Chorwacji AG

Według Ogólnopolskiego Badania Assistance, 62 proc. podróżujących Polaków wykupuje polisę na czas wyjazdu zagranicznego.

Według statystyk Europ Assistance Polska najwięcej zgłoszeń w okresie wakacyjnym było w Chorwacji – aż 18 proc. wszystkich spraw. Drugim najpopularniejszym kierunkiem okazały się Niemcy, gdzie miało miejsce 10 proc. interwencji. Z kolei w Bułgarii i Grecji pomocy potrzebowało po 9 proc. ubezpieczonych, a we Włoszech i Hiszpanii – po 7 proc.

Joanna Nadzikiewicz, dyrektor handlowy Europ Assistance Polska powiedziała: "Zauważyliśmy spadek liczby spraw z krajów egzotycznych. Wydaje nam się, że Polacy bardziej świadomie przygotowują się do podróży do krajów egzotycznych, szczepią się i stosują zalecenia zdrowotne."

Kolejnym powodem spadku liczby interwencji w tych krajach może być też epidemia wirusa Ebola, która ma miejsce w Afryce Zachodniej i związana z tym obawa podróżujących przed zarażeniem na lotniskach i w innych skupiskach ludzi.

Firma najczęściej organizowała pomoc medyczną i zwracała koszty leczenia, co stanowiło 67 proc. wszystkich interwencji w ramach assistance podróżnego. Konsultacji medycznej potrzebowało 8% klientów, zaś 6 proc. wymagało leczenia ambulatoryjnego. Polisa ubezpieczenia podróżnego okazała się bardzo pomocna w sytuacji odwołania lub opóźnienia lotu – 5 proc. interwencji oraz utraty lub zagubienia bagażu – 3 proc.
Polacy, którzy decydowali się na podróże samochodem, również mogli liczyć na pomoc w razie awarii lub kolizji. W takiej sytuacji firma najczęściej organizowała usprawnienie na miejscu zdarzenia, co stanowiło ok. 70 proc. interwencji w ramach assistance samochodowego. W ponad połowie spraw (53 proc.), niezbędne było holowanie pojazdu, a 12,5 proc. klientów skorzystała z wynajmu pojazdu zastępczego. W 3 proc. spraw, firma organizowała zakwaterowanie lub kontynuację podróży innymi środkami transportu (pociągiem lub taxi). Polacy najczęściej zmagali się z awariami silnika – 35 proc. wezwań. Drugą co do częstości przyczyną wezwań assistance były niestety wypadki i kolizje (14 proc.).

Joanna Nadzikiewicz dodała: "Coraz lepsze drogi w kraju i przyjaźniejsza kierowcom infrastruktura zachęca do podróży po Polsce. Warto pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy wraz z assistance, by w razie nieprzewidzianej sytuacji mieć zagwarantowaną kontynuację podróży i bezpieczne dotarcie do celu."