Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 01 lipiec 2014 14:02

Hotele w Trójmieście tańsze, w Zakopanem - droższe

Napisane przez AG
Novotel w Gdańsku Novotel w Gdańsku archiwum Accor

Według serwisu hotele.pl, pierwsza piątka najpopularniejszych na początku wakacji, wśród Polaków, miast polskich: to Gdańsk, Sopot, Zakopane, Kołobrzeg i Giżycko. W aż trzech z nich ceny spadły. Kilkunastoprocentowy wzrost średniej ceny za dobę odnotowało Zakopane, a kilkuprocentowy – Kołobrzeg.

W tym roku średnie ceny w Gdańsku i Sopocie spadły. W Gdańsku średnio za dobę w wakacje trzeba zapłacić 262 zł, czyli o 5 proc. mniej niż przed rokiem. Z kolei w Sopocie średnia cena to 422 zł, czyli o ponad 10 proc. taniej niż rok temu.

Decydując się na wakacyjny pobyt w Gdańsku, w tym roku turyści najchętniej wybierają obiekty typu pensjonaty, czy domy wczasowe, w których dokonano co trzeciej rezerwacji. Średnia cena za dobę wzrosła w nich o prawie 6 proc. do poziomu 162 zł. O ponad 4 proc. mniej rezerwacji dotyczy hoteli z 4*, w których średnia cena wynosi 296 zł.

Podobnie preferencje turystów kształtują się w Sopocie, gdzie blisko 30 proc. rezerwacji dotyczy w te wakacje pensjonatów i domów wypoczynkowych. Największy wzrost zainteresowania odnotowały tu hotele 2*, których udział w ogólnej liczbie rezerwacji wzrósł o 10 proc. Średnio za dobę w pensjonacie w Sopocie zapłacić trzeba 108 zł.

Ceny za dobę noclegu w Zakopanem, rezerwowanego w hotele.pl wzrosły w tym roku o 17 proc. do poziomu 268 zł. Turyści wybierający wakacje pod Tatrami, najczęściej rezerwowali nocleg w hotelach 3*, gdzie średnia cena wyniosła 212 zł, czyli ponad 40 proc. więcej niż przed rokiem. Najtańsze są tu obiekty z kategorii pensjonaty i domy wypoczynkowe, w których średnia cena za dobę w te wakacje to 87 zł.

Listę pięciu najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku zamykają Kołobrzeg i Giżycko. Ten pierwszy z 4 proc. wzrostem średniej ceny pokojonocy, która wynosi w tym roku 301 zł. Największy wzrost średniej ceny odnotowały kołobrzeskie hotele 4*, w których za dobę trzeba zapłacić o 21 proc. więcej niż przed rokiem, czyli 266 zł.
Z kolei Giżycko odnotowuje w tym roku ponad 40 proc. spadek średniej ceny za dobę do poziomu 210 zł. Za nocleg w najpopularniejszych tutaj 3* trzeba zapłacić 194 zł.