Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 30 czerwiec 2014 13:59

Orbisowskie hotele z certyfikatem ISO 14001

Napisane przez AG
Hotel Novotel Katowice Centrum Hotel Novotel Katowice Centrum archwum Novotel

Wybrane obiekty marek hotelowych Novotel i ibis otrzymały międzynarodowe certyfikaty ISO 14001. Trzy hotele Novotel oraz dwanaście hoteli ibis może od teraz pochwalić się spełnianiem najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska.

W dniach od 28 maja do 13 czerwca w hotelach Novotel i ibis w Polsce odbywały się zewnętrzne audyty systemu ISO 14001 przeprowadzone przez Bureau Veritas Certification. Ta najbardziej rozpoznawana na świecie norma, ustanowiona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, określa wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego.
Polityka hoteli Novotel i ibis bardzo precyzyjnie określa ich zobowiązania w zakresie przestrzegania przepisów lokalnego prawa, zapobiegania zanieczyszczeniom, optymalizacji zużycia wody i energii, racjonalnej gospodarki odpadami oraz zakupu ekologicznych produktów. Obiekty, które posiadają certyfikat ISO 14001 poddawane są regularnym kontrolom w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami normy.

W wyniku audytu w tym roku wszystkie zgłoszone hotele, pozytywnie przeszły proces weryfikacji. W ten sposób od 2014 roku, 12. obiektów ibis w Polsce może pochwalić się uzyskaniem obu certyfikatów ISO 9001 i ISO 14001, potwierdzając tym samym profesjonalizm marki, wysoką jakość usług i dbałość o środowisko. Natomiast Novotel Kraków Centrum, Novotel Katowice Centrum i Novotel Warszawa Airport, jako pierwsze hotele tej marki otrzymały certyfikat systemu zarządzania środowiskowego.

Alicja Marat – kierownik ds. jakości i certyfikacji w Grupie Hotelowej Orbis powiedziała: „W ubiegłym roku rozpoczęliśmy proces wdrażania systemów zarządzania środowiskowego w naszych hotelach, uzyskując certyfikat ISO 14001 dla dwóch pierwszych hoteli ibis w Polsce. Cieszymy się, że kolejne obiekty spełniają rygorystyczne kryteria i pozytywnie przechodzą weryfikację zgodności z tymi wymaganiami. Otrzymanie certyfikatu świadczy o skutecznej realizacji przez Grupę Hotelową Orbis światowego programu zrównoważonego rozwoju - PLANET 21, istotnie wzmacniając przez to reputację zarządzanych przez nas marek ibis i Novotel."

PLANET 21 zawiera 21 zobowiązań i tyle samo celów, które zostaną zrealizowane do 2015 roku, wśród nich są m.in. redukcja zużycia wody i energii czy szkolenia dla pracowników w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych.