Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 05 maj 2014 22:06

W Wiedniu rozbudowują bazę hotelową

Napisane przez AG
W Wiedniu rozbudowują bazę hotelową archiwum Falkensteiner Hotels & Residences

Obecnie turyści przybywający do Wiednia korzystają z ponad 430 obiektów hotelarskich dysponujących ok. 62 tysiącami łóżek. Gospodarzom to jednak nie wystarcza i otwierają oraz planują otwarcie nowych obiektów w ciągu najbliższych 19 miesięcy.

W lutym 2014 w imponującym wieżowcu na lewym brzegu Dunaju pierwszych gości przyjął czterogwiazdkowy hotel hiszpańskiej grupy Meliá Hotels International. 253 pokoje i apartamenty Meliá Vienna zajmują w tzw. „DC Tower 1" (dzieło architekta Dominique Perraulta) – najwyższym, bo mierzącym 250 m wysokości, budynku w Austrii – piętra od 4 do 15. Na dwóch najwyższych kondygnacjach 58-piętrowego drapacza chmur znajdują się bar i restauracja ze wspaniałym widokiem na miasto.

W maju 2014 otwarty zostanie Ruby Sofie Hotel. Koncepcja liczącego 154 łóżka hotelu w 3. dzielnicy stawia na mniejsze pokoje z designerskim wystrojem w niższej cenie i rezygnuje z drogich dodatków, jak restauracja czy siłownia.
Na czerwiec 2014 r. zaplanowano otwarcie hotelu Park Hyatt Vienna w wiedeńskim Śródmieściu. Pięciogwiazdkowy hotel ze 143 luksusowymi pokojami i suitami mieści się w odrestaurowanym zabytkowym kompleksie budynków, w którym znajduje się także luksusowa aleja handlowa „Goldenes Quartier".
Będzie to pierwszy w Austrii hotel Hyatt i będzie posiadał spa, centrum fitness, kryty basen, restaurację, palarnię i bar oraz salę imprezową.
W lipcu 2014 nastąpi otwarcie dwóch kolejnych street loftów Urbanauts w 4. dzielnicy. Dawne lokale handlowe przebudowane na pokoje hotelowe znajdują się na Belvederegasse nr 22 i 26.
Od 30 kwietnia 2014 w Pałacu Schönbrunn klienci mogą rezerwować ekskluzywny apartament we wschodnim skrzydle Pałacu Schönbrunn zarządzany przez grupę Austria Trend Hotels dwie sypialnie, dwie łazienki, salon, pokój dzienny i aneks kuchenny. Wystrój wnętrza i wyposażenie nawiązują do stylu dawnej letniej rezydencji Habsburgów, bogatego w stiuki, adamaszek i żyrandole Marii Teresy.

Niskobudżetowy designerski Motel One planuje nowe lokalizacje w Wiedniu. Po Motel One Wien-Westbahnhof (otwarty pod koniec 2011 r.) i Motel One-Wien Prater (koniec 2013 r.) w drugiej połowie 2014 roku ma rozpocząć działalność Motel One Wien-Staatsoper, obejmujący 400 pokoi w objętym ochroną zabytków budynku w pobliżu Opery Wiedeńskiej. Plan przewiduje jeszcze jeden Motel One z 530 pokojami niedaleko nowego wiedeńskiego Dworca Głównego, w połowie 2015 roku.
Na początek 2015 roku zapowiada się otwarcie hotelu Schani Wien mieszczącego 135 pokoi, również w pobliżu Dworca Głównego. Ma on łączyć urok Wiednia z nowoczesnymi technologiami jako „inteligentny hotel", którego projekt opracowała jedna z wiedeńskich rodzin hotelarzy we współpracy m.in. z Instytutem Ekonomii i Organizacji Pracy IAO im. Fraunhofera.
Kolejny projekt hotelowy roku 2015 to Stafa Tower Vienna – wiedeńskie biuro architektoniczne BEHF przebuduje centrum handlowe na Mariahilfer Straße na niskobudżetowy designerski hotel z 372 łóżkami. Obecnie jeszcze w fazie planów znajduje się nowy projekt na Ringstraße: dawna siedziba Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu przy Schubertring 10-12 ma być przekształcona na hotel