Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

czwartek, 08 marzec 2018 11:34

PKP zbuduje swoje hotele

Napisane przez MG
PKP zbuduje swoje hotele archiwum PKP

W Polsce przybędzie kolejny inwestor hotelarski – PKP SA zbudują hotele na swoich nieruchomościach.

Jak podała PAP, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, powiedział: „Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce. Inwestycje te mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA.
PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań.

Zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych. Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe źródło przychodu dla PKP SA.
Każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny - m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów".

Warto przypomnieć, że PKP SA ma w swoim portfolio spółkę CS Natura Tour, która ma ośrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doświadczenia zebrane na rynku hotelowym.

Andrzej Bittel w rozmowie z PAP dodał: „W przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP SA może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.”

Według PAP, budową oraz administrowaniem nieruchomości zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomości. Portfel Grupy obejmuje około 140 nieruchomości o wartości ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.