Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

wtorek, 27 luty 2018 21:59

Radisson Blu Resort w Świnoujściu dba o środowisko

Napisane przez MG
Radisson Blu resort Świnoujście Radisson Blu resort Świnoujście archiwum Radisson Blu Resort

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych.

Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.
Wspierając świadomych ekologicznie kierowców hotel nawiązał współpracę z producentem samochodów marki Tesla. W obiekcie działają obecnie dwa stanowiska pozwalające naładować Tesle w ciągu 3-4 h oraz dodatkowe stanowiska uniwersalne umożliwiające ładowanie większości aut elektrycznych. Co najważniejsze, właściciele samochodów EV mogą korzystać z ładowarek bezpłatnie.

Dodatkowo kierując się troską o strefę uzdrowiskową Świnoujścia do obsługi gości wybrano korporację taksówkową, której elektryczne taksówki umożliwiają wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się. W hotelu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, dzięki którym turyści mogą poznawać Świnoujście i okolice na dwóch kółkach. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zainstalowano także samoobsługową stację naprawy rowerów.
W ramach działań proekologicznych Radisson Blu Resort, Świnoujście współpracuje z innowacyjnym dostawcą energii odnawialnej, który rozwija sieć elektrowni wiatrowych i słonecznych. Dostarczana do hotelu energia jest wykorzystywana m.in. do oświetlenia czy ogrzewania.

Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji Radisson Blu Resort, Świnoujście, powiedziała: „W hotelu zastosowano również systemy oświetlenia o wysokiej sprawności, powtórnie wykorzystywana jest energia cieplna w centralach wentylacyjnych oraz z wody basenowej. Należy podkreślić aspekt oszczędności oraz przyszłe korzyści społeczne rozwiązań przyjaznych środowisku. Powyższe działania są dopełnieniem zielonej inicjatywy Think Planet wdrażanej i realizowanej przez wszystkie hotele Radisson Blu na świecie.”